Реанімаційний Пакет Реформ > Новини > Заяви > РПР та Автомайдан закликають народних депутатів звільнити недоброчесних суддів

РПР та Автомайдан закликають народних депутатів звільнити недоброчесних суддів

2 червня цього року Верховна Рада проголосувала за зміни до Конституції щодо правосуддя та новий закон про судоустрій і статус суддів, чим дала старт судовій реформі. Однією з вимог громадськості в рамках цієї реформи було і залишається очищення лав від суддів, що не відповідають критеріям доброчесності.

Наразі понад семисот суддів очікують на обрання у парламенті. Реанімаційний Пакет Реформ та Автомайдан обурені появою у переліку претендентів на безстрокове обрання тих суддів, які заплямували свою репутацію ухваленням неправосудних рішень у справах учасників Євромайдану, участю у корупційних справах, переходом на службу до держави-агресора, непрозорими статками.

Також, на жаль, лише незначна частина суддів, які очікують переобрання, пройшла процедуру оцінювання за критеріями, які висуваються законом про судоустрій. Щодо більшості інших кандидатів у громадськості немає впевненості, що вони відповідають необхідним критеріям, оскільки вони не проходили жодної перевірки, як того передбачає закон.

Саме тому експерти Реанімаційного Пакету Реформ та Автомайдан наголошують на важливості прийняття Верховною Радою рішення щодо кар’єри цих суддів. Адже якщо цього не відбудеться до кінця вересня, то після того як новий закон про судоустрій і статус суддів набере чинності, ці судді можуть бути перепризначені Вищою радою правосуддя без проходження кваліфікаційного оцінювання.

З огляду на це, Реанімаційний Пакет Реформ та Автомайдан закликають народних депутатів розглянути та відхилити постанови про обрання безстроково тих суддів, які не відповідають переліченим критеріям доброчесності, зокрема, заплямували свою репутацію ухваленням неправосудних рішень у справах учасників Євромайдану, участю у корупційних справах, переходом на службу до держави-агресора та непрозорими статками.

Реанімаційний Пакет Реформ та Автомайдан також вимагають, аби Верховна Рада своїм рішенням скерувала список таких суддів до Вищої ради юстиції для внесення подання про звільнення їх з посад.

ВГОРУ