Реанімаційний Пакет Реформ > Новини > РПР просить Президента прискорити процес ратифікації угоди з ЄС

РПР просить Президента прискорити процес ратифікації угоди з ЄС

Президентові України

 П.О.Порошенку

  Про ратифікацію Угоди про асоціацію з ЄС 

Шановний Петре Олексійовичу!

  27 червня цього року в Брюсселі було завершено процедуру підписання Угоди про асоціацію між Україною з однієї сторони та Європейським Союзом, Європейським співтовариством з атомної енергії та їхніми державами-членами з іншої сторони (далі – Угода про асоціацію).

Цей договір став справжнім символом боротьби української нації за європейське майбутнє для України. Набуття ним чинності остаточно закріплює європейський вибір нашої країни і може стати тим чинником, який дасть рішучу відсіч намаганням окремих українських та іноземних політиків зупинити євроінтеграційний поступ України.

Водночас, Угода про асоціацію – це й інструмент для проведення системних реформ в нашій країні, які враховуватимуть європейські норми та стандарти, кращі практики європейського врядування, а також досвід інших країн, які у свій час готувалися до вступу до євроспільноти.

Як відомо, для ратифікації аналогічної угоди Молдові знадобилося три дні, а в Україні це питання ще й досі залишається відкритим. Натомість, у ЗМІ розповсюджується інформація про «технічні» процедури підготовки ратифікації Угоди про асоціацію, виконання яких нібито потребує досить тривалого часу.

У разі зволікання процесу ратифікації Угоди про асоціацію з 1 листопада цього року перестане діяти односторонній режим зі сторони ЄС, який передбачає скасування митних зборів і бізнес буде змушений знову сплачувати мита. Для бізнесу, який вже зараз несе величезні втрати від зупинення торгівлі з Росією, необхідність знову сплачувати ці мита матиме справді негативні наслідки: зменшення обсягів виробництва, скорочення постачання товарів, зменшення прибутків, необхідність скорочення працівників тощо.

Затягування ратифікації Угоди з ЄС –  це не тільки ризики для бізнесу, а й втрачені можливості для зміцнення громадянських прав і свобод, а ще й  загроза міжнародній репутації України.

На нашу думку, в питанні ратифікації Угоди про асоціацію не можна допускати жодних зволікань чи виправдовувань. Тим більше, що народні депутати – члени міжфракційного депутатського об’єднання «Платформа реформ» – вже публічно оголосили про свою готовність ініціювати скликання позачергової сесії Верховної Ради України одразу після внесення до ВРУ відповідного пакета документів Президентом України.

Враховуючи зазначене, звертаємося до Вас, шановний пане Президенте, з проханням невідкладно вжити заходів для завершення підготовки Угоди про асоціацію до ратифікації та, відповідно до п.6 статті 9 Закону України №1906-IV «Про міжнародні договори України», внести відповідний законопроект щодо ратифікації зазначеної Угоди до Верховної Ради України.

Користуючись цією нагодою, висловлюємо Вам свою повагу та готовність до співпраці по широкому спектру питань, пов’язаних з сферою європейської інтеграції та здійсненням системних реформ в Україні.

Експерти громадської ініціативи Реанімаційний пакет реформ та народні депутати України міжфракційного об’єднання “Платформа реформ»

ВГОРУ