Реанімаційний Пакет Реформ > Новини > РПР пропонує новий закон про Київ – столицю України

РПР пропонує новий закон про Київ – столицю України

12 травня відбулося перше публічне громадське обговорення нового законопроекту «Про столицю України – місто-герой Київ». В заході взяли участь автори законопроекту, керівники фракцій та депутати Київської міської ради, депутати Верховної Ради України,  представники Міністерства регіонального розвитку. Учасники обговорення, зокрема голова профільної комісії з питань місцевого самоврядування Київської міської ради, висловили підтримку Законопроекту та наголосили на необхідності проведення реформи системи управління у м. Києві.

Експерт Реанімаційного Пакету Реформ Юрій Ганущак презентував законопроект та наголосив: «Київ – єдине місто в Україні, де можна запровадити європейські стандарти управління та забезпечити децентралізацію влади незалежно від внесення змін до Конституції України. Зважаючи на це, відповідний закон дозволить кардинально змінити систему управління та прийняття рішень в столиці». Учасники заходу підтримали  ідеї Законопроекту у частині розподілення повноважень між органом державної влади – Київською міської радою, та органом місцевого самоврядування – Київською міською радою та надати можливість Київській міській раді створювати власний виконавчий комітет та виконавчі органи. Натомість Київська міська державна адміністрація повинна здійснювати нагляд за законністю нормативно-правових актів Київської міської ради та її виконавчого комітету.

infografika_zakonoproekt (1) low

Найбільше питань, які потребують доопрацювань, виникало щодо створення районних рад у місті Києві, порядку формування виконавчих органів районних рад та призначення їхніх керівників, розподілу повноважень між головою районної ради та головою виконавчого комітету, повноважень районних рад.

CEy4uRKUsAAarXw[1]

Надалі експерти РПР, зокрема Юрій Ганущак та Іван Лукеря, будуть залучені до робочої групи з доопрацювання рішення Київської міської ради щодо відновлення районних рад у м. Києві. Також запрацює робоча група з узгодження Законопроекту з пропозиціями депутатів Київської міської ради. Робоча група буде створена на базі комісії з питань місцевого самоврядування Київської міської ради, куди увійдуть представники всіх фракцій та груп Київської міської ради.

ВГОРУ