Реанімаційний Пакет Реформ > Новини > РПР презентує пропозиції громадськості та експертів до Коаліційної Угоди

РПР презентує пропозиції громадськості та експертів до Коаліційної Угоди

  Експерти та активісти ініціативи Реанімаційний Пакет Реформ вітають той факт, що проекти Коаліційної Угоди Верховної Ради VІІІ скликання є опублікованими для широкого обговорення та надання пропозицій. Представники РПР порівняли проекти Коаліційної Угоди та Дорожню Карту РПР, виконання якої взяли на себе всі проєвропейські політичні сили, які формуватимуть коаліцію та презентує їх для включення до цього документу, який стане наріжним каменем роботи майбутнього Парламенту та Уряду та представили свої рекомендації до документу під час брифінгу в Українському Кризовому Медіа-Центрі 31 жовтня.  

EVG_6009-960x540

Попередній аналіз відповідних документів демонструє низку «білих плям» в сфері впровадження життєво важливих реформ. «Зокрема, жодна політична сила, яка презентувала проект Коаліційної Угоди не планує здійснювати реформу виборчого законодавства, медіа-реформу та ряд інших заходів, які були постійно на устах в політиків під час передвиборчої гонки. Ці блоки повинні бути присутні в коаліційній угоді, як і ряд інших пропозицій експертів РПР» – коментує член ради РПР Тарас Шевченко.

EVG_6042-960x540

Також Заяву щодо формування Уряду України. «Ми закликаємо не повторювати помилок минулих років. Зокрема, варто уникнути практики поділу урядових портфелів між фракціями без оцінки готовності наявних кандидатур обійняти ці посади. Квотний принцип формування уряду – граблі на які наступала влада 23 роки і з цим варто покінчити. РПР наголошує на неприпустимості залучення в міжфракційний розподіл неполітичних посад, а саме посад державних службовців (керівників служб, агентств, інспекцій) та посад в конституційних органах, таких як Генеральна прокуратура, Служба безпеки України, Антимонопольний комітет, Фонд державного майна, Національний банк тощо» – підкреслив експерт РПР Ігор Коліушко, голова правління Центру політико-правових реформ, презентуючи відповідну заяву.

EVG_5978-960x540

Максим Лациба, який курує напрямок парламентського лобіювання в РПР зазначає «Ми вже провели зустріч з представниками проєвропейських демократичних сил, які будуть представлені в майбутньому Парламенті. Міжфракційне депутатське об’єднання «Платформа Реформ» буде однозначно створена для упрозорення процесу лобіювання реформ – це спільне рішення і експертів і депутатів. Формат і критерії щодо участі в цьому МФО зараз погоджуються всіма сторонами, адже ми хочемо мати дієву групу в основі роботи якої буде взаємна довіра всіх учасників.»

ВГОРУ