Реанімаційний Пакет Реформ > Новини > Заяви > РПР попереджає про загрозу відкату реформи прокуратури та закликає народних депутатів не відроджувати прокуратуру Радянського Cоюзу

РПР попереджає про загрозу відкату реформи прокуратури та закликає народних депутатів не відроджувати прокуратуру Радянського Cоюзу

Зміни до Конституції України в частині правосуддя від 2 червня 2016 року стали черговим кроком на довгому шляху реформування органів прокуратури. Вони обмежили функції прокуратури, зокрема, остаточно скасували загальний нагляд, який до 2014 року дозволяв прокурорам блокувати роботу бізнесу.

До 30 вересня 2016 року – дня набрання чинності змін до Конституції – Генеральна прокуратура повинна була ініціювати, а Верховна Рада привести у відповідність до нових вимог Конституції інші закони, що регулюють діяльність прокуратури.

Однак замість цього у парламенті наприкінці вересня групою народних депутатів на чолі з Валерієм Карпунцовим був зареєстрований, а згодом підтриманий Генеральною прокуратурою, законопроект № 5177 (про внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв’язку з прийняттям Закону України “Про внесення змін до Конституції України (щодо правосуддя)” (в частині забезпечення реалізації функцій прокуратури).

Експерти Реанімаційного Пакету Реформ попереджають: в законопроект № 5177 закладена низка небезпечних норм, які виходять далеко за межі, передбачені Конституцією, та загрожують відкатом вже втілених реформ. Зокрема в ньому пропонується:

Однак необхідність привести у відповідність до нової редакції Конституції законів, що регулюють діяльність прокуратури, залишається надзвичайно важливою та нагальною. Зокрема, невідповідність положень Закону про прокуратуру вимогам Конституції ставить під загрозу розгляд кримінальних справ судами.

Тому експерти Реанімаційного пакету реформ спільно із народними депутатами розробили і зареєстрували у парламенті законопроект № 5177-1, який з одного боку приводить закони у відповідність до Конституції, а з іншого – відповідає концепції реформування сфери кримінальної юстиції, викладеній в Коаліційній угоді.

З огляду на це, експерти Реанімаційного Пакету Реформ

 

ВГОРУ