Реанімаційний Пакет Реформ > Новини > Заяви > РПР попереджає про загрозу несвоєчасного та непрозорого створення Державного бюро розслідування

РПР попереджає про загрозу несвоєчасного та непрозорого створення Державного бюро розслідування

Процес відбору кандидатур на зайняття посад директора Державного бюро розслідувань та його заступників наближається до першого важливого етапу, в якому подальша доля кандидатів на ці посали буде напряму залежати від рішення Конкурсної комісії. Її члени планують розпочати проведення співбесід з кандидатами вже 14 листопада.

В той же час експерти Реанімаційного Пакету Реформ наголошують на наявності прямих порушень вимог законодавства у роботі конкурсної комісії, що може перешкодити своєчасному та прозорому формуванню  Державного бюро розслідувань. Адже будь-які рішення комісії, прийняті в цьому складі, можна буде оскаржити в суді.

Зокрема, згідно частини 3 статті 11 закону Про Державне бюро розслідувань, членами конкурсної комісії можуть бути особи, які мають вищу юридичну освіту. У той же час, двоє членів комісії: Владислав Бухарєв  (народний депутат, делегований Верховною Радою) та Іван Стойко (радник голови МВС, делегований Кабміном) не змогли підтвердити наявності у них такої освіти.

Участь зазначених членів конкурсної комісії у проведенні співбесід та подальшому прийнятті рішень ставитиме під сумнів легітимність усього процесу призначення керівництва ДБР.

Крім цього, незважаючи на пряму вимогу частини 11 статті 11 закону Про Державне бюро розслідувань, до цього часу комісією не оприлюднено автобіографії та декларації про майно кандидатів, подані ними для участі у конкурсі.

Відсутність вільного доступу до інформації про кандидатів перешкоджає можливості проведення незалежної оцінки кандидатів представниками громадськості на предмет наявності корупційних ризиків та інших негативних факторів.

Також, конкурсна комісія не лише вирішила взагалі не допускати представників громадськості для незалежного спостереження за проведенням конкурсу, а й на своєму засіданні 7 листопада відмовилась оприлюднювати результати тестування кандидатів на загальні здібності.

З огляду на це, Реанімаційний Пакет Реформ закликає:

ВГОРУ