Реанімаційний Пакет Реформ > Новини > РПР підтримує заклик міністра фінансів щодо дискусії про податкову реформу

РПР підтримує заклик міністра фінансів щодо дискусії про податкову реформу

Реанімаційний Пакет Реформ приєднується до заклику міністра фінансів пані Наталії Яресько розпочати фахову дискусію щодо основних параметрів податкової реформи та скорочення бюджетних видатків. Як представники експертної спільноти, ми підтримуємо необхідність скорочення бюджетних видатків задля забезпечення можливості знизити податкове навантаження в рамках податкової реформи. На наш погляд, податкова реформа має забезпечувати можливість балансування бюджету задля подальшої макроекономічної стабілізації – відповідно, скорочення має торкатися як дохідної, так і видаткової частин бюджету.

Ми також вітаємо прагнення пані Яресько налогодити комунікації між усіма сторонами, що причетні до розробки змін до Податкового і формування нової податкової системи.  Вважаємо що відсутність діалогу на сьогодні є найбільшою проблемою якісної податкової реформи. Відсутність належної комунікації призвело до написання одразу чотирьох концепцій: Мінфіну, Податкового комітету Верховної Ради на чолі з пані Ніною Южаніною, заступника податкового комітету пана Андрія Журжія та авторських колективів експертів та громадських активістів, за результатами яких напрацьовані  одразу три альтернативні законопроекти змін до Податкового кодексу. Звинувачення опонентів у популізмі, непрофесіоналізмі, повністю унеможливили професійну дискусію, а як наслідок, призвело до того, що будь-які зміни податкового законодавства роблять їх несприйнятними у суспільстві.

Ми вважаємо, що Україні необхідні такі зміни податкової і бюджетної систем, які забезпечать передумови для економічного зростання та макроекономічну стабільність. Тому ми підтримуємо пропозицію пані Наталії Яресько об’єднати зусилля і закликаємо всі сторони процесу розпочати професійну дискусію щодо напрямів скорочення бюджетних видатків, необхідних для забезпечення податкової реформи.

 

З повагою,

група РПР «Податкова реформа»

 

ВГОРУ