Реанімаційний Пакет Реформ > Новини > Заяви > РПР підтримує вимоги Всеукраїнської мирної акції “Велика політична реформа”

РПР підтримує вимоги Всеукраїнської мирної акції “Велика політична реформа”

17 жовтня 2017 року в Києві під будівлею Верховної Ради та в обласних центрах відбудеться акція  “Велика політична реформа”. Реанімаційний Пакет Реформ приєднується до Всеукраїнської мирної акції “Велика політична реформа”. Водночас ми наголошуємо, що Реанімаційний Пакет Реформ підтримує виключно ці три вимоги:

  1. Запровадження пропорційної системи з відкритими регіональними списками на виборах до Верховної Ради України (законопроект № 1068-2)

Перехід на пропорційну виборчу систему з відкритими регіональними списками:

  1. Обмеження депутатської недоторканності

Реанімаційний Пакет Реформ підтримуємо зміну частини третьої статті 80 Конституції України у такій редакції: “Народні депутати України не можуть бути без згоди Верховної Ради України, затримані чи заарештовані до винесення судом обвинувального вироку, за винятком затримання на місці вчинення тяжкого чи особливо тяжкого злочину”.

  1. Створення незалежного антикорупційного суду (законопроект № 6011)

Створення Антикорупційного суду дозволить довести до кінця десятки справ щодо корупції топ-посадовців, які місяцями блокуються в судах по всій країні. Кожна четверта справа по топ-корупціонерам лежить у судах без розглядів, а самі корупціонери в цей час через суди поновлюються на посадах. Судді, які будуть обрані за участі громадськості та міжнародних партнерів, зможуть забезпечити правосуддя та відповідний рівень довіри до інституцій.

Мета Реанімаційного Пакету Реформ шляхом мирного протесту  в рамках чинного законодавства змусити парламентарів виконати власні передвиборчі обіцянки та міжнародні зобов’язання України.

Будь-які інші політичні вимоги учасників акції є їхньою власною позицією та не можуть трактуватися як спільна позиція підписантів Меморандуму про спільні дії. У разі вчинення будь-яких провокацій, спроб захоплення державних установ, насильницьких дій абощо Реанімаційний Пакет Реформ припинить свою участь у акцію та вилучить свій підпис з Меморандуму.

Меморандум про спільні дії – PDF

ВГОРУ