Реанімаційний Пакет Реформ > Новини > Аналітика > Висновки та рекомендації Венеційської комісії щодо законопроектів про електронне декларування для громадських активістів (Неофіційний переклад. Стежте за оновленнями, текст буде доповнений)

Висновки та рекомендації Венеційської комісії щодо законопроектів про електронне декларування для громадських активістів (Неофіційний переклад. Стежте за оновленнями, текст буде доповнений)

В п’ятницю Венеційська комісія затвердила рекомендації для України щодо скасування електронного декларування для антикорупційних активістів. Зокрема, у висновках ідеться про те, що Київ повинен скасувати вимогу е-декларування для антикорупційних активістів.

У спільному висновку Венеціанської комісії (Комісія Ради Європи за демократію через право) та Бюро ОБСЄ з демократичних інститутів і прав людини (ОБСЄ/БДІПЛ), який був ухвалений у п’ятницю, 16 березня йдеться також про те, що жорсткі вимоги до фінансової звітності щодо громадських організацій у поєднанні із суворими санкціями матимуть руйнівний вплив на громадянське суспільство в Україні. Вони повинні бути повністю вилучені або суттєво скорочені.

У висновку експерти наголошують, що українська влада має скасувати вимогу до антикорупційних активістів подавати електронні декларації до 1 квітня 2018 року, коли завершується термін подачі перших декларацій.

Нижче наводимо неофіційний переклад  витягу з документу.

 

Venice-Commission_e-declaration-bill_excerpt

 

ВГОРУ