Висновки та рекомендації Венеційської комісії щодо законопроектів про електронне декларування для громадських активістів (Неофіційний переклад. Стежте за оновленнями, текст буде доповнений)

В п’ятницю Венеційська комісія затвердила рекомендації для України щодо скасування електронного декларування для антикорупційних активістів. Зокрема, у висновках ідеться про те, що Київ повинен скасувати вимогу е-декларування для антикорупційних активістів.

У спільному висновку Венеціанської комісії (Комісія Ради Європи за демократію через право) та Бюро ОБСЄ з демократичних інститутів і прав людини (ОБСЄ/БДІПЛ), який був ухвалений у п’ятницю, 16 березня йдеться також про те, що жорсткі вимоги до фінансової звітності щодо громадських організацій у поєднанні із суворими санкціями матимуть руйнівний вплив на громадянське суспільство в Україні. Вони повинні бути повністю вилучені або суттєво скорочені.

У висновку експерти наголошують, що українська влада має скасувати вимогу до антикорупційних активістів подавати електронні декларації до 1 квітня 2018 року, коли завершується термін подачі перших декларацій.

Нижче наводимо неофіційний переклад  витягу з документу.

 

Venice-Commission_e-declaration-bill_excerpt

 

ВГОРУ