Реанімаційний Пакет Реформ > Новини > Заяви > РПР наголошує на нагальній необхідності створення Громадської ради при Національному агентстві з питань запобігання корупції

РПР наголошує на нагальній необхідності створення Громадської ради при Національному агентстві з питань запобігання корупції

Антикорупційна реформа починає приносити перші результати. Проведено низку досудових розслідувань проти топ-посадовців. Водночас реформа передбачає не лише покарання за корупційні злочини. Ключова роль відводиться саме запобіганню корупції. Наразі серед найскладніших завдань:

Згідно з нормами закону “Про запобігання корупції”, скеровувати превентивну політику держави у цій сфері покликане Національне агентство з питань запобігання корупції (далі – НАЗК).

Громадянське суспільство в Україні виступило одним із розробників нового антикорупційного законодавства. Експерти Реанімаційного пакету реформ з моменту, коли вищезгаданий закон набрав чинності, активно долучаються до його імплементації.

Вони супроводжують конкурси на заміщення керівних посад членів НАЗК. Реагують на спроби знизити ефективність законодавства в частині електронного декларування статків, а також ініціюють питання щодо недофінансування базових потреб інституції.

Для нас небайдужа доля новоствореного антикорупційного органу. Особливо це стосується його ефективності та публічності. Новообране керівництво Агентства повинно усвідомлювати рівень суспільних очікувань та фокус уваги на тих процесах, які мають місце в роботі НАЗК.

Задля уникнення подальших публічних непорозумінь, Антикорупційна група Реанімаційного Пакету Реформ пропонує свою експертну та організаційну допомогу та наголошує на необхідності якомога швидше створити дієву та ефективну Громадську раду при НАЗК.

Ми не можемо допустити кулуарних домовленостей замість конструктивної роботи та корупційних дій замість антикорупційної діяльності. НАЗК у своїй роботі повинно бути відкритим для співпраці, прозорим у роботі та підзвітним суспільству.

Закликаємо керівництво Агентства дати старт власній відкритості через створення Громадської ради, а також ефективну співпрацю з представниками профільних неурядових організацій та експертами Антикорупційної групи Реанімаційного Пакету Реформ. Хотіли би наголосити, що виключно спільними зусиллями ми спроможні створити ефективну систему запобігання корупції в Україні.

ВГОРУ