Реанімаційний Пакет Реформ > Новини > Заяви > РПР-Київ закликає депутатів Київської міської ради та міського голову не допустити забудови земельної ділянки в охоронній зоні поруч з Пирогово без проведення конкурсних процедур

РПР-Київ закликає депутатів Київської міської ради та міського голову не допустити забудови земельної ділянки в охоронній зоні поруч з Пирогово без проведення конкурсних процедур

Згідно із Земельним кодексом України, земельні ділянки державної чи комунальної власності або право на них підлягають продажу окремими лотами на конкурентних засадах. На жаль, у Києві й досі поширеною є практика передачі земельних ділянок комунальним підприємствам без проведення земельних торгів. Через це місцевий бюджет втрачає значні надходження, порушуються конкурентні умови функціонування ринку і підвищуються корупційні ризики.

На пленарному засіданні 20 червня на розгляд депутатів Київської міської ради повторно виноситься питання надання КП “Спецжитлофонд” у постійне користування земельної ділянки площею 10 гектарів для будівництва поруч з Національним музеєм народної архітектури та побуту України у Пирогові. Попри те, що розташування земельної ділянки поруч з унікальним архітектурно-ландшафтним комплексом (і в його охоронних зонах) робить її особливо цінною не лише у комерційному сенсі, даний проект рішення передбачає отримання землі без жодної конкуренції. Пояснювальна записка містить стандартну фразу: “Наслідком прийняття розробленого проекту рішення стане: реалізація зацікавленою особою своїх прав щодо використання земельної ділянки”, – і сумнівне твердження про те, що реалізація рішення не потребуватиме додаткових витрат міського бюджету.

Відповідно до частини другої статті 120 Земельного кодексу України:

“Якщо жилий будинок, будівля або споруда розміщені на земельній ділянці, що перебуває у користуванні, то в разі набуття права власності на ці об’єкти до набувача переходить право користування земельною ділянкою, на якій вони розміщені, на тих самих умовах і в тому ж обсязі, що були у попереднього землекористувача”.

Громадськість підтримує відновлену у 2014-му році столичною владою практику проведення земельних аукціонів та нагадує слова Київського міського голови Віталія Кличка: “Це запит киян, щоби продаж землі був публічним. Щоби кожен мав можливість взяти участь у торгах, мав можливість придбати землю, і бюджет отримував кошти, а не чиновники набивали свої кишені”.

Саме тому група РПР-Київ громадської платформи Реанімаційного Пакету Реформ закликає депутатів Київської міської ради врахувати усі негативні наслідки не застосування конкурсних процедур передачі земельних ділянок комунальної власності та не підтримувати виділення цієї земельної ділянки без проведення конкурсних процедур.

ВГОРУ