Реанімаційний Пакет Реформ > Новини > РПР: Децентралізація може стартувати вже наступного тижня

РПР: Децентралізація може стартувати вже наступного тижня

Без сильного місцевого самоврядування неможливе економічне зростання

image

Місцеві вибори, що відбудуться 25 жовтня, можуть стати рубежем між старою адміністративно-авторитарною та новою самоврядною системою місцевої влади. Об’єднання територіальних громад створить можливості для економічного зростання, підвищення якості надання соціальних та адміністративних послуг, створення нових робочих місць шляхом об’єднання фінансових ресурсів. Законопроект №0915 «Про добровільне об’єднання територіальних громад» на прийнятті якого наполягає Реанімаційний Пакет Реформ, покликаний закласти фундамент для нового етапу реформи місцевого самоврядування. Верховна Рада може дати старт децентралізації вже наступного тижня під час пленарних засідань 3 та 5 лютого.

«Без наведення порядку в адміністративно-територіальному устрої, реформи бюджетно-податкової сфери, ми можемо отримати ще більше централізовану країну, коли всі політичні рішення приймаються лише в Києві», – зазначає експерт Інституту політичної освіти Олександр Солонтай.

Законопроект передбачає запровадження простого механізму об’єднання малих сіл та міст між собою, надання прямої державної підтримки об’єднаним територіальним громадам. Це дасть можливість невеликим містам, селам та селищам отримувати більше податків, на рівні з великими містами обласного значення. «Більшість територіальних громад не володіють достатніми матеріальними, інфраструктурними та фінансовими ресурсами для виконання основних завдань, надання соціальних послуг. Щоб змінити ситуацію та надати громадам можливість заробляти більше, Комітетом Верховної Ради України з питань місцевого самоврядування було розглянуто та підтримано Законопроект про об’єднання територіальних громад», – пояснює депутат БПП Сергій Кудлаєнко.

Під час підготовки Законопроекту до другого читання, було виключено ключову статтю, а саме статтю 12ту «Про підготовку перспективних планів формування спроможних громад». РПР закликає Верховну Раду підтримати законопроект у другому читанні та повернути до тексту закону статтю 12, яка була у редакції першого читання. Експерт РПР Юрій Ганущак наголошує: «Виключно на основі перспективного плану держава може надавати матеріально-технічну та фінансову підтримку громадам. Без створення такого плану територіальні громади не отримають жодних переваг».

Infographic_Decentralization-small

ВГОРУ