Реанімаційний Пакет Реформ > Новини > Рейтингові партії підтримали ринок землі, масштабну приватизацію та податок на виведений капітал

Рейтингові партії підтримали ринок землі, масштабну приватизацію та податок на виведений капітал

Позначки:

В Україні треба запровадити ринок сільськогосподарської землі, єдиний орган для розслідування економічних злочинів, а вплив олігархів на політику слід суттєво обмежити – такою була консолідована позиція представників політичних партій “Слуга народу”, “Голос”, “Європейська Стратегія”, ВО “Батьківщина”, “Сила і честь” та “Українська стратегія” на публічній дискусії , організованій Виборчою Радою UA та Коаліцією Реанімаційний Пакет Реформ (РПР) 4 липня. 

Про пріоритети економічного розвитку

Процес приватизації державних підприємств слід завершити, а малий і середній бізнес мають отримати преференції від держави, погодилися фактично усі представники політичних партій. 

“Найважливіше питання – це збереження макрофінансової стабільності: продовження співпраці з МВФ, збереження незалежності НБУ та мінімального дефіциту бюджету”, – каже кандидат від партії “Голос” Дмитро Романович.

В Україні має відбутися максимальна приватизація, деякі збиткові підприємства можна продати за символічну 1 гривню, запропонувала  представниця “Слуги народу” Галина Третьякова

За її словами, економіка має 3 головні складові: бізнес, державний сектор  і домогосподарства.

“Останні 5 років  акцент робився на бізнесі та державі. Треба приділяти більше уваги саме домогосподарствам, адже вони створюють робочі місця там, де не може цього зробити держава”, – каже Третьякова, додавши, що малий бізнес має отримувати дешеві кредити. 

Іван Мірошниченко, кандидат від партії “Сила і честь”, зауважив, що приватизувати не можна лише ті держпідприємства, які функціонують у сфері безпеки.

Першочергово слід залучати інвестиції в інфраструктуру та у сфери з високою доданою вартістю (медицина, біотехнології тощо), стимулюючи експортоорієнтоване виробництво, говорить представник партії “Українська стратегія” Сергій Марченко.

Сергій Соболєв, народний депутат від “Батьківщини” запропонував повернутися до питання реструктуризації зовнішніх боргів, а також затвердити генеральний план розвитку міст і селищ на наступні 2 роки.

“Необхідно стимулювати вихід “з тіні” малого та середнього бізнесу шляхом впровадження найпростішої системи обліку”, – запропонувала народний депутат від “Блоку Петра Порошенка” (нині – “Європейська Солідарність”) Ніна Южаніна.

Про деолігархізацію 

З метою зменшення впливу великого бізнесу на політику слід провести демонополізацію економіки та запобігти виведенню капіталу в офшори, одноголосно кажуть представники партій.

Необхідно стимулювати створення суспільних ЗМІ, вважає Галина Третьякова. Власники ЗМІ (олігархи) мають нести персональну відповідальність за втручання у редакційну політику медіа, додав представник “Голосу” Павло Кухта

“Слід заборонити медіа- та зовнішню рекламу для політичних партій, а також збільшити державне фінансування партій задля обмеження впливу на них олігархів”, – сказав Сергій Соболєв.

Про податки і податкову реформу

Усі представники політичних сил підтримали запровадження податку на виведений капітал (ПнВК), збереження спрощеної системи оподаткування та зниження податків на заробітну плату. 

Галина Третьякова запропонувала розширити спрощене оподаткування на домогосподарства, а Ніна Южаніна говорила про необхідність застосування цієї системи до підприємців 2-ї групи. 

Про ринок землі

Запровадження ринку землі підтримали представники усіх політичних партій. “Європейська Солідарність” і “Батьківщина” запропонували запустити цей ринок тільки після ухвалення грунтовного регулюючого законодаствтва, а “Голос” запропонував спочатку ухвалити ефективні антимонопольні закони.

“Продаж землі має бути доступний лише громадянам України”, – вважає представник “Української стратегії” Сергій Марченко.

“Землю, яка перебуває у державній власності, не можна продавати, а лише передавати у довгострокову оренду”, – запропонував Іван Мірошниченко.

Про силові структури в економіці 

Представники усіх політичних сил були одноголосні у питанні необхідності створення єдиного незалежного органу, який би розслідував злочини в економічній сфері. 

Южаніна наголосила, що такий орган не має підпорядковуватися Кабінету міністрів, щоб не перетворитися у “каральний” інструмент Уряду.

“Необхідна декриміналізація низки економічних злочинів, які можуть бути компенсовані матеріально”, – запропонувала Третьякова, додавши, що треба дозволити вести  деяку господарську діяльність без реєстрації. 

Службу безпеки слід позбавити повноважень розслідувати економічні злочини, додав Кухта.

Нагадаємо, 27 червня відбулася дискусія з представниками партій “Батьківщина”, “Голос”, “Європейська солідарність”, “Сила і честь” і “Українська стратегія” щодо політично-правових реформ. 

 

Проект здійснюється Виборчою Радою UA за організаційної підтримки Школи політичної аналітики НаУКМА в рамках Програми сприяння громадській активності «Долучайся!», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та здійснюється Pact в Україні, а також за підтримки Міжнародного Фонду «Відродження» у співпраці з Реанімаційним Пакетом Реформ в рамках програми з інституційної розбудови Центру демократії та верховенства права, що здійснюється за фінансової підтримки Швеції.

ВГОРУ