Реанімаційний Пакет Реформ > Новини > Події > Регіональні коаліції напрацювали спільні плани з адвокації нових положень про громадський бюджет і змін до роботи механізму місцевих петицій

Регіональні коаліції напрацювали спільні плани з адвокації нових положень про громадський бюджет і змін до роботи механізму місцевих петицій

Позначки:

Представники регіональних коаліцій розробили спільний план дій із адвокації нових положень про громадський бюджет та змін до роботи механізму місцевих петицій. ЦЕй план дій напрацьовували під час дводенного семінару на тему електронної демократії для громадських об’єднань з усієї України.

20 учасників громадських об’єднань з’їхалися з різних регіонів, щоб разом з експертами РПР обговорити ефективність роботи механізму бюджету участі, електронних петицій та майбутнього впровадження електронних консультацій.

За словами експертів, після буму впровадження інструментів е-демократії відбувається розчарування в не ефективності їх застосування громадянами. В багатьох містах кількість зареєстрованих петицій падає, громадяни подають меншу кількість проектів на громадський бюджет ніж в попередні роки роботи цих механізмів

“На семінарі представники десяти коаліцій громадських організацій обговорювали проблеми, які привели до такого результату впровадження інструментів е-демократії та з допомогою експертів РПР планували їх вирішення”, – зазначив регіональний координатор Реанімаційного Пакету Реформ Іван Омелян.

Експерти та тренери звернули увагу на типові проблеми, які виникають у громадян у процесі використання механізмів е-демократії. Сергій Лобойко, член Ради РПР та  голова Центру розвитку інновацій (ЦРІ), головний експерт групи Е-демократія РПР, розкрив учасникам потенціал впровадження державної політики в сфері електронної демократії та можливості, які вона створює для громадських активістів та органів місцевого самоврядування.

За словами Дмитра Хуткого, менеджера групи Е-демократія РПР, експерта EGAP, важливим є контроль, з боку громадськості, впровадженням інструментів e-демократії. Влада, в свою чергу, має розуміти потенціал повноцінної роботи механізмів участі громадян.

Крім того, участь у семінарі взяли Олексій Коваленко експерт Ради Європи; Олена Медведенко, автори успішних проектів ГБ, Громадська бюджетна комісія, співкоординатори Київська громадська платформа та представники Секретаріату  Київської міської ради Ольга Журова і Артем Стельмашов.

“Е-демократія для українців не є чимось фантастичним і недосяжним. І якщо на законодавчому рівні все врегульовано, основні виклики впровадження інструментів закладені на місцях. Семінар «Інструменти Е-демократії для Регіональних коаліцій» дозволив ширше поглянути на можливості функціонування електронних інструментів у наших містах. Як виявилось, у кожному місті своя ситуація. Кожен має успіхи і значні «фейли» у роботі інструментів Е-демократії. Чудово, що агентів змін зібрали з різних міст України, щоб ми вирішили проблеми і повернули довіру жителів до цих механізмів”,  – розповіла Марія Іщенко представник коаліції громадських організацій “Тернопільський центр реформ”.

За словами учасників семінару, важливим було, зокрема те, що вдалося не просто обговорити закони, а й напрацювати практичні вдосконалення правил роботи Громадського бюджету, Електронних петицій та Публічних консультацій.

“Ми отримали змогу разом напрацювати рішення, які працюватимуть у кожному місті. Адже Е-демократія – механізми реального впливу громади на владу для вироблення кращих рішень”, – зазначив Максим Корнієнко представник коаліції громадських організацій Сумська Ради Реформ.

Також учасники семінару вирішили разом розвивати спільну платформу публічних консультацій, яка може функціонувати он-лайн.

ВГОРУ