Реанімаційний Пакет Реформ > Новини > Реформа науки повинна розпочатися цього року з ухвалення нового закону

Реформа науки повинна розпочатися цього року з ухвалення нового закону

З прийняттям нового Закону України «Про наукову та науково-технічну діяльність» в 2015 році Україна не тільки реально зможе почати реформу в принципово важливій галузі, а і створить інструментарій взаємодії з європейським та світовим науковим простором, реально виконувати свої міжнародні угоди по реалізації двосторонньої угоди про співпрацю між Україною та ЄС та угоди про співпрацю в рамковій програмі Горизонт2020.

З вересня 2014 року в рамках ініціативи Реанімаційний Пакет Реформ працювала група експертів разом із представниками Міністерства освіти і науки, Міністерства економічного розвитку і торгівлі, Національної академії наук та різноманітних громадських організацій вчених.

Після реєстрації законопроекту Кабінету міністрів №2244а були зареєстровані ще три альтернативні законопроекти. Одразу ж при профільному комітеті Верховної Ради була створена Робоча група по опрацюванню пропозицій, що містилися в альтернативних законопроектах.

Таким чином на засіданні комітету Верховної Ради з питань науки і освіти, що відбувся 3 листопада 2015 року, були представлена порівняльна таблиця, що узгоджувала всі корисні пропозиції для покращення змісту законопроекту 2244а. Цей текст був одноголосно підтриманий повним складом комітету і рекомендований до обговорення та підтримки в залі. Також був підтриманий проект Постанови Верховної Ради для розгляду законопроекту №2244а за скороченою процедурою.

Група наполягає на покращенні змісту статей, що стосуються управління новими структурами – Національної ради України з питань розвитку науки і технологій та Національного фонду досліджень на засадах колегіальності та субсидіарності. Група також готова до подальшої співпраці з учасниками процесу – МОН України та НАН України, профільним комітетом ВР з питань науки та освіти, іншими комітетами та фракціями Верховної ради над приведенням тексту закону до вимог інтеграції України до європейського наукового та освітнього простору.

Група ПР «Наука» вважає, що необхідно вжити усіх зусиль для підготовки законопроекту до голосування наступного пленарного тижня в першому читанні. Також закликає Уряд, лідерів Коаліції, усіх народних депутатів України мобілізувати зусилля для прийняття законопроекту 2244а 10 листопада у першому читання, щоб до кінця року проект зміг врахувати суттєві поправки і бути винесеним на остаточне голосування за скороченою процедурою.

Наука повинна стати рушійною силою економіки. Наукова сфера потребує негайної реформи, якої вона чекає вже десятиліттями.

ВГОРУ