Реанімаційний Пакет Реформ > Новини > Реформа державної служби. Час “Ч”. Експерти вимагають ухвалити законопроект #2490

Реформа державної служби. Час “Ч”. Експерти вимагають ухвалити законопроект #2490

    У квітні Верховна рада прийняла першому читанні один із найбільш важливих і революційних законопроектів минулої сесії – Закон “Про державну службу”. Документ був розроблений за участі експертів та громадських активістів, представників європейських програм технічної підтримки, які всіляко підтримували його просування протягом останнього року. Законопроект передбачає повне розмежування політичних та адміністративних посад, тотальні відкриті конкурси при призначені на державну службу та низку норм, які істотно підвищують відповідальність чиновників. Окрім того, він фактично скасовує так звані спеціальні пенсій, додаткові відпустки та надбавку за вислугу років окремим верствам бюрократичного апарату.

    Необхідність невідкладного ухвалення нового Закону України “Про державну службу” є однією із найважливіших позицій Коаліційної Угоди, Програми діяльності Уряду, міжнародних зобов’язань України. Останні включають можливість отримання Україною фінансової допомоги від Європейського Союзу у розмірі понад 20 мільярдів гривень. Відповідно до Коаліційної Угоди, законопроект необхідно було прийняти ще у 4 кварталі 2014 року, а відповідно до Програми діяльності КМУ – у 1 кварталі 2015 року.

 

    Костянтин Ващенко, Голова Національного агентства України з питань державної служби:
Ухвалення нової редакції Закону України «Про державну службу», передусім, дасть підвищення професійності та відновлення престижності державної служби. По-друге, – встановлення конкурентної оплати праці службовців у порівнянні з аналогічними категоріями працюючих громадян. По-третє, – залучення на конкурсній основі талановитих фахівців на ключові позиції у публічній адміністрації. Завдяки професійній та мотивованій роботі таких спеціалістів, забезпечуватиметься впровадження реформ та відновлення економіки України. Досягненню цієї мети будуть підпорядковані усі інституційні та процедурні зміни.

 

    Ігор Коліушко, голова правління Центру політико-правових реформ неодноразово підкреслював, що проведення інституційних реформ є основним завданням політичних еліт в сучасній Україні, особливо в системі здійснення державної влади. Відмова від прийняття першочергового закону може свідчити про намір політиків згорнути демократичні реформи і стати на шлях концентрації влади за прикладом попередників.

    Альона Шкрум, народний депутат України:

Реформа державної служби відбудеться і ми будемо пишатися нашими новими державними службовцями і постити з ними фотки в інстаграмі не гірші, ніж з новою міліцією, це я Вам обіцяю.

 

    Денис Бродський, екс-голова Національного агентства з питань державної служби зазначає: «Закон про державну службу закладає засади роботи держслужби в інтересах громадян. Нам потрібні люди, які працюватимуть професійно, будуть відокремленими від політики та олігархів, і працюватимуть в інтересах громадян. Закон про держслужбу закладає основи управління людськими ресурсами на державній службі. Це база. Однак ухвалення закону про державну службу не означає, що вже завтра зміниться вся система. У нас є ще закон про центральні органи виконавчої влади, про Кабінет Міністрів України, про Регламент Кабінету Міністрів. Ці документи пояснюють, у чому полягає функція держави, як розподілені обов’язки між різними органами державної влади, хто за що відповідає, які функції вони виконують, які продукти видають, як приймаються рішення. Це треба змінювати, це треба реформувати.».

 

    Сергій Сорока, координатор проектів громадянської платформи «Нова країна»:
Прийняття закону змінить державну службу. Вона стене професійною, політично неупередженою, ефективною та привабливою для громадян.

Відкрита заява ініціативи Реанімаційний Пакет Реформ, Центру політико-правових реформ, громадянської платформи Нова країна” стосовно законопроекту Про державну службу №2490

 

За додатковою інформацією звертайтесь:

Андрій Андрушків – 096 609 5976,

Микола Виговський – 063 975 73 05.

ВГОРУ