Реанімаційний Пакет Реформ > Новини > Реанімобіль привіз до Верховної Ради вимоги за якими повинні відбутися Перевибори

Реанімобіль привіз до Верховної Ради вимоги за якими повинні відбутися Перевибори

31 липня, в той час коли в Раді відбувалося закрите засідання, експерти Реанімаційного Пакету Реформ, громадські активісти, небайдужі кияни провели під стінами Ради вуличну акцію з гаслом «Геть старі писки! Даєш відкриті списки!». Оскільки розпад Парламентської коаліції, запустив механізм перевиборів Верховної Ради, громадськість вирішила нагадати депутатам про те, що оновлення Верховної Ради можливе лише за новими правилами:

– пропорційна система з відкритими регіональними списками;

– зниження прохідного бар’єру до 3%;

– прозоре фінансування виборчих кампаній;

– невідворотність покарання за злочини проти виборчих прав.

31_07_2014_Perevybory_01 31_07_2014_Perevybory_08 31_07_2014_Perevybory_09 31_07_2014_Perevybory_12

Листівки з інформацією про нові виборчі правила активісти доставили під Верховну Раду на спеціальному Реанімобілі – спеціальній машині швидкої допомоги для Парламенту, який не хоче самостійно лікувати свої проблеми і далі нічого не робить з пухлинами сепаратизму, кнопкодавства, корупції, які пожирають Верховну Раду зсередини і не дають приймати життєво важливі реформаційні закони. Під час акції до мітингувальників приєдналися представники міжфракційної депутатської групи «Платформа Реформ» Андрій Шевченко, Юрій Сиротюк та Олег Медуниця, які підтримали вимоги активістів та запевнили, що будуть лобіювати нові виборчі правила в стінах Парламенту.

«Зміна законодавства дасть можливість виборцям нарешті визначати тих, кого вони хочуть делегувати до Парламенту. Не лідери партій та олігархи будуть розставляти кандидатів у списку, а виборці – вибори за відкритими списками дають громадянам України таку можливість.» ­– зазначила Світлана Заліщук, рух Чесно.

31_07_2014_Perevybory_10
Експерти переконані, що саме за таких умов Україна зможе отримати ту Раду, яка прийматиме закони для здійснення реформ, а не сумнівну групу людей, які прогулюють засідання та гальмують відбудову країни.

«Головними завданнями позачергових виборів є зміна відносин між суспільством та політиками, формування нової політичної еліти, руйнування існуючих політичних монополій та посилення впливу виборців на політиків. Якщо збережуться старі правила гри, то ми отримаємо просто перетасований Парламент і всі ті нові політичні лідери та рухи, які проросли крізь асфальт Майдану та довели свою спроможність діяти, залишаться за бортом Верховної Ради» – переконана Ганна Гопко, Реанімаційний Пакет Реформ.

ВГОРУ