Реанімаційний Пакет Реформ > Новини > Реанімаційний Пакет Реформ закликає депутатів ухвалити 5 реформаційних законів цього тижня

Реанімаційний Пакет Реформ закликає депутатів ухвалити 5 реформаційних законів цього тижня

Перший тиждень повноцінної роботи Верховної Ради в 2015 році може запустити кілька важливих реформ, переконані експерти ініціативи Реанімаційний Пакет Реформ. Традиційно до погоджувальної ради експерти та активісти підготували порядок денний реформ для Парламенту. Цього тижня представники громадськості та експертних середовищ вимагають від депутатів ухвалення п’яти першочергових законопроектів, що стосуються антикорупційної, судової та медіа реформи, а також євроінтеграції.

Експерти наголошують на включенні до порядку денного сесійного тижня та ухваленні в цілому двох антикорупційних законопроектів: «№0949 Проект Закону про відкритість використання публічних коштів» та «№1406 Проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо уточнення їх окремих положень з питань запобігання і протидії корупції та легалізації (відмиванню) доходів»Законопроект №0949 зобов’яже   розпорядників державних коштів оприлюднювати щоквартально на спеціальному єдиному веб-порталі інформацію про заплановане та фактичне використання коштів, зокрема за договорами, на службові відрядження. Це дозволить громадянам України знати наскільки прозоро та ефективно використовуються державні кошти. Законопроект №1406 усуває суперечності в пакеті антикорупційних законів, які Верховна Рада під тиском громадськості та мітингувальників ухвалила 14 жовтня 2014 р. Без прийняття цих змін неможливо провести конкурс на посаду Директора  Національного антикорупційного бюро, а також запустити роботу нових антикорупційних органів. В разі ухвалення відповідного законопроекту можна буде деполітизувати процедуру обрання Директора Національного антикорупційного бюро. Також законопроектом передбачено, що на службу до бюро не можуть бути прийняті особи, які протягом останніх п’яти років працювали у спеціально уповноважених підрозділах по боротьбі з корупцією в існуючих органах правопорядку.

Також представники ініціативи вимагають внести у порядок денний пленарного тижня, прийняти за основу і підготувати до другого читання за скороченою процедурою три важливих законопроекти: «№ 1497  Проект Закону про внесення змін до Закону України “Про судоустрій і статус суддів” щодо удосконалення засад організації та функціонування судової влади відповідно до європейських стандартів»«№ 1357  Проект Закону про внесення змін до деяких законів України щодо Суспільного телебачення і радіомовлення України» та «№1065 Проект Закону про технічні регламенти та оцінку відповідності».

Законопроект №1497 втілює більшість положень Коаліційної угоди стосовно судової реформи:

– усуває політичні органи від вирішення питань кар’єри судді;

– передбачає виключно конкурсний механізм заняття посади судді;

– встановлює чіткі підстави для дисциплінарної відповідальності суддів, у тому числі звільнення з посади;

– вдосконалює систему, внутрішню структуру і порядок діяльності кваліфікаційних і дисциплінарних органів, приводить їх у відповідність до європейських стандартів;

– спрощує систему судів через відмову від вертикалі господарських судів;

– посилює роль Верховного Суду у формуванні послідовної судової практики.

Ухвалення законопроекту №1357 забезпечить діяльність Національної Суспільної Телерадіокомпанії України в частині визначення механізму створення НСТУ, його організаційно-правової форми, джерел фінансування, умов оплати праці працівників, захисту майнових прав НСТУ та інтересів трудового колективу, удосконалення діяльності органів управління, порядку формування і засад діяльності наглядової та редакційної рад. Також законом буде забезпечено  утворення та подальшу діяльність публічного акціонерного товариства «Національна суспільна телерадіокомпанія України» у відповідності до міжнародних стандартів.

Законопроект №1065 спрямований на усунення технічних бар’єрів в торгівлі між Україною та ЄС (отримання доступу до європейського ринку для промислових товарів) шляхом впровадження в Україні європейської системи технічного регулювання. Відповідний закон покликаний має прибрати усі дублюючі чи суперечливі вимоги до продукції, які відповідатимуть вимогам ЄС. Замість неузгоджених документів виробник отримає чіткі вимоги, що сприятиме дерегуляції та покращенню інвестиційного клімату.

ВГОРУ