Реанімаційний Пакет Реформ > Новини > Реанімаційний Пакет Реформ ініціює відкрите громадське обговорення урядових законодавчих ініціатив в сфері реформи МВС

Реанімаційний Пакет Реформ ініціює відкрите громадське обговорення урядових законодавчих ініціатив в сфері реформи МВС

7 травня о 12.00 в приміщенні готелю «Україна» (зала «Асамблея, 3 поверх) за ініціативи «Реанімаційного Пакету Реформ» відбудеться відкрите громадське обговорення законодавчих ініціатив в сфері реформи міліції і МВС, підготовлених Міністерством внутрішніх справ та підтриманих урядом.

4 квітня, на своєму виїзному засіданні, Уряд схвалив низку законопроектів. На переконання прем’єр-міністра Арсенія Яценюка, вони повинні перетворити українське МВС у відомство європейського зразка. Законопроекти зареєстровані у Верховній Раді, їх планують винести на розгляд парламенту вже на початку травня. Але чи є ці законопроекти якісні? Законопроекти внесено на розгляд уряд “з голосу” – тобто не проводилася їхня правова експертиза. Не було проведено також і громадського обговорення чи консультацій з екпертним середовищем, хоча запропоновані документи надзвичайно важливі для суспільства. Водночас проведений експертами аналіз цих ініціатив свідчить про низку надзвичайно небезпечних положень. Під час круглого столу будуть обговорені законопроекти:

1) Про органи внутрішніх справ № 2561, яким передбачено врегулювання системи органів внутрішніх справ, яку складатимуть МВС, поліція, прикордонна служба, міграційна служба, служба надзвичайних ситуацій, Національна гвардія, центр надання послуг. Цей документ, на думку експертів РПР, у випадку його ухвалення, перетворить МВС на ще більшого монстра, аніж він є зараз.

MVS_1

2) Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення регулювання відносин у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху № 2562. Однак у цьому законопроекті заховані небезпечні репресивні механізми, зазначають експерти.

MVS_2.2 (2)

3) Про сервісні послуги та сервісні центри Міністерства внутрішніх справ України № 2567, а цей законопроект принципово не узгоджується із законом “Про адміністративні послуги” та суперечить Коаліційній угоді в частині децентралізації адміністративних послуг.

MVS_3

До участі у круглому столі запрошені представники Міністерства внутрішніх справ України, Адміністрації Президента, народні депутати України, експерти, журналісти та інші зацікавлені. Реєстрація за посиланням – https://docs.google.com/forms/d/1hdw-wEkVZOoQ6l4V9b-ctXPaCR4nKdAVrfQvPEJCBfQ/viewform

За додатковою інформацією звертайтесь: Тетяна Кириленко – 050 97 93 596, Андрій Андрушків – 096 60959 76.

ВГОРУ