Реанімаційний Пакет Реформ > Новини > Рада провалила голосування за Антикорупційне Бюро

Рада провалила голосування за Антикорупційне Бюро

Сьогодні Верховна Рада України не підтримала Президентський законопроект  №5085 «Про систему спеціально уповноважених суб’єктів у сфері протидії корупції» . За проголосувало всього 218 народних депутатів. Не голосували за створення ключового антикорупційного органу наступні присутні в залі депутати: Балога П.І., Пінчук А.П., Онищенко О.Р., Богдан Р.Д., Колганова О.В., Купрейчик І.В., Чубатенко О.М., Шульга В.П., Іщенко В.О., Кацубк С.В.

Законопроектом №5085 пропонується створення Національного Антикорупційного Бюро, яке займатиметься боротьбою з корупцією виключно серед високопосадовців, а саме: міністрів, депутатів, суддів, прокурорів, військовослужбовців вищого офіцерського складу, керівників великих державних підприємств, тощо.

Тепер до розгляду законопроекту Рада може повернутися 14 жовтня.

У разі його голосування ще нинішнім складом Верховної Ради, створення такого бюро можливе вже до кінця 2014 року. Прийняття цього законопроекту до кінця жовтня є однією з ключових вимог МВФ для надання третього траншу фінансової допомоги Україні.

«Кожен депутат, хто не підтримує цей законопроект є банальним злодієм, якому є що приховувати, – стверджує Віталій Шабунін, голова «Центру протидії корупції». – І це має стати головним сигналом для їх виборців».

Крім того, сьогодні Верховна Рада відхилила 2 схожих законопроекти про створення Антикорупційного Бюро №4780 і 4780-1, давши можливість зареєструвати компромісний Президентський законопроект, який розроблявся Кабінетом Міністрів України та громадськістю та враховує всі ключові моменти з обох поданих раніше законопроектів.

На думку голови профільного парламентського комітету по боротьбі з організованною злочинністю та корупцією Віктора Чумака: «Комітет підтримав законопроект № 5085 “Про систему спеціально уповноважених суб’єктів у сфері протидії корупції” та рекомендував його для голосування у першому читанні. Тим не менше, ми сподіваємося, що законопроект про створення Антикорупційного Бюро буде проголосований ще нинішнім складом парламенту, тобто до середини жовтня. Голосування за цей проект закону засвідчить, чи цей парламент готовий  реально боротися з ганебним явищем корупції, чи його антикорупційні заклики є черговим популізмом напередодні жовтневих виборів. А поки депутати думають, як їм голосувати, корупція, на превеликий жаль, сьогодні вбиває і пацієнтів в лікарнях, і наших захисників на фронті»

«Законопроект передбачає, що компетенція НАБ поширюватиметься винятково на корупційні злочини у державному секторі та в органах самоврядування і не зачіпатиме приватний бізнес, –  підкреслив Олексій Хмара, виконавчий директор Transparency International Україна, експерт РПР. – Однією з функцій бюро стане розшук та повернення активів корумпованих чиновників. Передбачено створення внутрішнього підрозділу, який перевірятиме працівників на доброчесність та з’ясовуватиме чи відповідає спосіб їх життя отриманим доходам. Даний законопроект був підтриманий всіма експертними спільнотами та партнерами, зокрема міжнародним фондом «Відродження» та ПРООН, він пройшов низку міжнародних експертиз і був визнаний як такий, що відповідає світовим стандартам щодо боротьби з корупцією».

Законопроект про створення Національного Антикорупційного Бюро був підготовлений Кабінетом Міністрів України спільно з експертами Антикорупційної групи «Реанімаційного пакету реформ» та зареєстрований Президентом, як невідкладний.

ВГОРУ