Реанімаційний Пакет Реформ > Новини > Події > Рада Європи розкритикувала закон про е-декларування для громадських активістів

Рада Європи розкритикувала закон про е-декларування для громадських активістів

Комісар Ради Європи Нілс Муйжнієкс засудив зміни до законодавства про е-декларування, які зобов’язують громадських активістів подавати декларації на рівні з держслужбовцями, і закликав українську владу скасувати ці поправки. Про це повідомляє Європейська правда з посиланням на офіційний лист Комісара, надісланий заступнику глави адміністрації президента України Дмитру Шимківу та оприлюднений 24 травня.

У своєму листі Нілс Муйжнієкс висловлює стурбованість введеними в березні поправками до закону про декларування, зазначаючи, що через них антикорупційні неурядові організації набувають непотрібних додаткових вимог.

“Я стурбований тим, що введені в дію у березні поправки можуть виокремити антикорупційні неурядові організації, роблячи їх суб’єктом додаткових і непотрібних вимог. Суворішій звітності мають піддаватися тільки ті особи чи організації, що отримують державне фінансування. Неурядові організації і без того являються суб’єктами фінансової звітності”, – йдеться у листі.

Комісар закликав українську владу скасувати скандальні правки.

“Я закликаю українську владу переглянути поки чинне законодавство і усунути загальні чи специфічні вимоги щодо декларування активів представників громадянського суспільства чи інших осіб, які здійснюють антикорупційну діяльність”, – зазначив Муйжнієкс.

Крім того, Рада Європи опублікувала відповідь Адміністрації Президента України на лист Нілса Муйжнієкса, в якому українська влада зобов’язалась переглянути закон у відповідності зі стандартами Ради Європи, а саме ґрунтуючись на підходах і правилах, викладених в “Фундаментальних принципах щодо статусу неурядових організацій у Європі”.

Нагадаємо, вперше Рада ЄС виступила проти поправок до закону про електронне декларування в квітні цього року.

ВГОРУ