Реанімаційний Пакет Реформ > Новини > Публічне звернення до посадовців ЄС створити спільний орган ЄС та України зі слідчими повноваженнями задля контролю фінансової допомоги ЄС в Україні

Публічне звернення до посадовців ЄС створити спільний орган ЄС та України зі слідчими повноваженнями задля контролю фінансової допомоги ЄС в Україні

Публічне звернення до посадовців ЄС створити спільний орган ЄС та України зі слідчими повноваженнями задля контролю фінансової допомоги ЄС в Україні

__________________________________________________________

До уваги:

Пані Федеріки Могеріні, Верховного представника ЄС із закордонних справ і політики безпеки / Віце-президента Комісії ЄС

Пана Йоханнеса Хана, Комісара ЄС з питань європейської політики сусідства та перемовин із розширення

Пані Крісталіні Георгієвій, Віце-президента Європейської комісії з бюджету та людських ресурсів

Пані Інгеборзі Грессле, депутата Європейського парламенту, голови Комітету з бюджетного контролю

Пана Ельмара Брока, депутата Європейського парламенту, голови Комітету у закордонних справах, члена Міжнародної консультативної ради щодо реформ в Україні

Пана Джованні Кесслера, Генерального директора Європейського управління по боротьбі з шахрайством

Пан Яцека Саріуш-Вольські, депутата Європейського парламенту, члена Міжнародної консультативної ради щодо реформ в Україні

 _____________________________________________________________________________________

Як нам стало відомо, Європейська Комісія закінчує роботу над офіційною пропозицією для України щодо створення спільної слідчої агенції України та ЄС для нагляду за фінансуванням ЄС, наданим Україні[1].

Ми, організації, що нижче підписалися, виражаємо свою підтримку цим зусиллям і вітаємо ініціативу ЄС щодо направлення європейських слідчих до України, уповноважених запобігати та боротися з потенційним неправомірним використання фінансової допомоги ЄС.

У зв’язку з цим, ми вважаємо, що ці детективи повинні бути наділені повноваженнями проводити кримінальні розслідування відповідно до українського законодавства. Крім того, на нашу думку, важливо, щоб органи ЄС здійснювали фінансовий та операційний контроль над цією слідчою групою.

_____________________________________________________________________

Ключем до успіху цього органу буде його незалежність від політичного керівництва України, якої наразі не вистачає українським правоохоронним органам.

Національне антикорупційне Бюро України (НАБУ) і спеціалізована Антикорупційна прокуратура наразі перебувають на ранніх стадіях створення; пройде певний час, поки ці органи повністю запрацюють і почнуть показувати результати.

Україна перебуває в ситуації, коли старі пострадянські правоохоронні органи не в змозі протистояти ендемічній корупції, а новостворені органи потребують для цього часу. Таким чином, Україна потребує тимчасової допомоги від ЄС для підтримки протягом перехідного періоду.

Ми просимо допомогти нам спільно контролювати гроші, вкладені ЄС в Україну, і за допомогою інструментів кримінального процесу розслідувати випадки можливого неправомірного використання цих грошей.

Ми вдячні ЄС за фінансову підтримку слабкої економіки України, тим не менш, ми підкреслюємо, що наразі немає ефективних механізмів на місцях для контролю і запобігання можливих зловживань щодо фінансової допомоги ЄС.

Спільна слідча група ЄС та України може стати таким ефективним механізмом запобігання потенційних зловживань через здійснення неупереджених кримінальних розслідувань, проведених спільно з новоствореними антикорупційними органами України.

Спільний слідчий орган України та ЄС:

_____________________________________________________________________

Ми просимо вас про підтримку цієї ініціативи.

Ми, українці, працюємо щодня в напрямку побудови прозорої і правової державі, яка в даний час страждає від повальної корупції і радянського стилю діяльності правоохоронних органів. У порівнянні з фінансовою допомогою ЄС, наданою вже Україні, спільний слідчий орган, ймовірно, потребуватиме значно меншого фінансування.

Тим не менш, ми впевнені, що цей орган внесе відчутний внесок у встановлення правопорядку в Україні та забезпечить найбільш ефективне використання фінансової допомоги ЄС.

Дякуємо за вашу постійну підтримку України,

З повагою,

логотипи

ВГОРУ