Реанімаційний Пакет Реформ > Новини > Без категорії > Публічне обговорення «Суд присяжних: шлях до підвищення довіри українців до правосуддя». Результати

Публічне обговорення «Суд присяжних: шлях до підвищення довіри українців до правосуддя». Результати

Учора відбулося публічне обговорення «Суд присяжних: шлях до підвищення довіри українців до правосуддя». Представники громадських організацій, судової влади, юристи, адвокати та активні громадяни обговорили, чому впровадження класичної моделі суду присяжних може підвищити довіру до судочинства, а також почути думку громадян, як вони бачать майбутнє впровадження цього інституту.

Учасники обговорення зазначили, що хоч під час війни тема впровадження класичної моделі суду присяжних може здаватися не на часі, все ж необхідно продовжувати реформи. Відповідне законодавче регулювання функціонування суду присяжних може стати важливою ланкою судової реформи. 

Експерт Центру політико-правових реформ Роман Смалюк розказав про законодавчі ініціативи, які мають на меті переформатувати той суд присяжних, який існує в Україні сьогодні. Основні запропоновані зміни: бути присяжним як обов’язок та винесення вердикту присяжними незалежно від судді. Експерт також перелічив переваги та труднощі, пов’язані з судом присяжних, детальніше можете прочитати за цим посиланням: https://shorturl.at/ekxHV 

Учасники задали експерту ряд уточнюючих питань, а потім перейшли до обговорення в робочих групах. Три робочі групи працювали разом із запрошеними експертами та модераторами, щоб надати відповіді на питання щодо бачення ідеальної конфігурації функціонування суду присяжних в Україні. 

Після обговорення вони представили свої напрацювання, які будуть детально оброблені та вивчені організаторами заходу та ввійдуть в аналітичний звіт, що в майбутньому буде використано для подальших обговорень впровадження суду присяжних з різними стейкголдерами.

ВГОРУ