Реанімаційний Пакет Реформ > Новини > Без категорії > Публічне обговорення «Мирові судді: що, як, для чого». Результати

Публічне обговорення «Мирові судді: що, як, для чого». Результати

Позначки:

Коаліція РПР, Центр політико-правових реформ та Клуб “Активна громада” провели публічне обговорення про запровадження інституту мирових суддів. Попри повномасштабну російсько-українську війну важливо вже зараз розпочати обговорення цієї теми, щоб узгодити позицію щодо доцільності впровадження цього інституту в Україні, його майбутнього функціонування та можливості імплементації необхідного законодавства після перемоги.

Роман Смалюк, експерт з питань судочинства Центру політико-правових реформ, познайомив учасників з концептом мирових суддів та зазначив, що попри, на перший погляд, новизну інституту для України, дискусії про його запровадження тривають вже понад 15 років. Втім, на державному рівні досі немає конкретного бачення, як мав би функціонувати такий суд і чи взагалі виправданим є його запровадження.

Експерт повідомив, що у жовтні 2008 року до Верховної Ради був внесений проєкт закону “Про мирових суддів територіальних громад”. Проте законопроєкт був розкритикований комітетом та повернутий на доопрацювання, а в червні 2010 року – знятий з розгляду. Надалі законопроєктних ініціатив щодо запровадження мирової юстиції взагалі не з’являлося. Хоча, як зазначив пан Роман, згадки про мирові суди були і є в програмних документах, які визначають стратегію судової реформи (зокрема, в президентській стратегії реформування судоустрою, судочинства та суміжних правових інститутів на 2015-2020 роки, в урядовій Національній економічній стратегії на період до 2030 року тощо).

Опісля учасники обговорення задали експерту ряд додаткових питань, а потім перейшли до обговорення в робочих групах. Вони працювали з питанням доцільності запровадження інституту мирових судів в Україні та сформулювали пропозиції щодо аспектів можливого функціонування цього інституту. Результати, досягнуті в процесі обговорення, будуть детально оброблені та вивчені організаторами заходу та ввійдуть в аналітичний звіт. Його в майбутньому використають для подальших обговорень щодо запровадження інституту мирових суддів з різними стейкголдерами.

Що ви думаєте про інститут мирових суддів? Проходьте опитування за посиланням.

 

ВГОРУ