Реанімаційний Пакет Реформ > Новини > Без категорії > Ukraine Recovery Conference. Експертні рекомендації до Нацплану відновлення

Ukraine Recovery Conference. Експертні рекомендації до Нацплану відновлення

Позначки:

Експертні рекомендації до Національного плану відновлення України, підготовлені до Ukraine Recovery Conference 2022 у Лугано

 1. Аграрна політика
 2. Адміністративні послуги
 3. Антикорупційна реформа
 4. Відновлення та розбудова інфраструктури
 5. Диджиталізація
 6. Економіка
 7. Європейська інтеграція
 8. Захист прав ветеранів війни
 9. Інформаційна політика
 10. Культура та креативні індустрії
 11. Модернізація та розвиток сфери безпеки і оборони
 12. Молодіжна політика
 13. Організація виконавчої влади
 14. Освіта і наука
 15. Охорона здоров’я 
 16. Повернення людей, які тимчасово переміщені за кордон
 17. Соціальний захист
 18. Спорт
 19. Судова реформа
 20. Удосконалення системи органів прокуратури, розвиток системи органів кримінальної юстиції

Узагальнення рекомендацій експертів громадянського суспільства:

 1. Забезпечити правосуддя завдяки комплексній судовій реформі, яка включатиме очищення Вищої ради правосуддя і Вищої кваліфікаційної комісії суддів України та інші заходи у сфері забезпечення доброчесності суддівського корпусу, сервісної орієнтованості судів, диджиталізації судочинства. 
 2. Удосконалити систему органів прокуратури та органів кримінальної юстиції, зокрема через усунення загроз порушення незалежності та політичної нейтральності прокуратури, підвищення ефективності роботи прокурора в кримінальному процесі, належної координації органів правопорядку та підвищення ефективності діяльності системи кримінальної юстиції. 
 3. Модернізувати сфери безпеки та оборони за стандартами НАТО. 
 4. В інформаційній політиці захистити інтереси суспільного мовлення, посилити роль медійного регулятора та санкційних механізмів, забезпечити прозорість ринку медіа та посилювати протидію дезінформації.
 5. Посилити впізнаваність України у світі через розвиток української культури, яка позбавлена впливу наративів і сенсів російської культури та інших пострадянських автократій, і гармонізувати з європейськими правовими нормами регулювання сфери інтелектуальної власності, включно з механізмом колективного управління.
 6. Активізувати політику покращення бізнес-клімату загалом і реформування податкової системи з урахуванням поточних економічних реалій, посилити роль Антимонопольного комітету України та антимонопольної політики в регулюванні економічних процесів, повернутися до системи середньострокового бюджетування як однієї з передумов реалізації середньо- і довгострокових проєктів відновлення, створити ефективну систему збалансованого захисту інтересів і прав надавачів та споживачів фінансових послуг.
 7. Підвищити організованість і співпрацю вищих органів державної влади у сфері формування політики розвитку України та її правового регулювання через удосконалення Конституції України та синхронізацію законодавчого процесу з політикою Уряду, забезпечити ефективну реалізацію законодавства органами публічної влади. 
 8. Завершити реформу децентралізації влади з відповідними змінами до Конституції України, реформою адміністративно-територіального устрою, місцевих державних адміністрацій та організації органів місцевого самоврядування. 
 9. Продовжити антикорупційну реформу, розвивати та підтримувати антикорупційну інфраструктуру, завершити обрання керівників ключових антикорупційних органів (САП, АРМА, НАБУ, ВАКС), ліквідувати хронічні корупційні схеми у сферах діяльності органів виконавчої влади та місцевому самоврядуванні.
 10. Реформувати гуманітарну сферу з акцентом на захисті прав і державній підтримці ветеранів, реформі системи охорони здоров’я, освіти та соціальної політики.

Нагадаємо, до Ukraine Reform Conference 2021 експерти громадянського суспільства підготували галузеві аналітичні брифи з питань реформ в Україні. Також до URC 2021 аналітики окремо підготували бриф “Ключові міркування щодо реформи децентралізації та інших реформ у Луганській та Донецькій областях на сході України

“Принципи Торонто” – це візійний документ громадянського суспільства щодо пріоритетів реформ в Україні, представлений на Ukraine Reform Conference в Торонто в 2019 році, який узагальнює бачення 80+ організацій громадянського суспільства, представників приватного сектору та громадян, і визнаний у спільній заяві Урядів України та Канади як “орієнтир для всіх тих, хто прагне зробити свій внесок в європейське та євроатлантичне майбутнє України”.

ВГОРУ