Реанімаційний Пакет Реформ > Новини > Провідні антикорупційні організації України вимагають від Генпрокуратури замінити Севрука на Кесслера

Провідні антикорупційні організації України вимагають від Генпрокуратури замінити Севрука на Кесслера

Трансперенсі Інтернешенл Україна, Центр протидії корупції та Реанімаційний пакет реформ вимагають від Генерального прокурора України невідкладно виконати вимогу громадськості щодо проведення незалежного та неупередженого конкурсу до Спеціалізованої Антикорупційної прокуратури.

А саме –  призначити до складу конкурсної комісії, яка обиратиме майбутніх антикорупційних прокурорів, Джованні Кесслера, директора Європейського управління боротьби з шахрайством, і звільнити з комісії одіозного першого заступника генпрокурора Юрія Севрука.

Нещодавно, після двомісячних зволікань, Президент України Петро Порошенко нарешті повідомив громадськість та міжнародних партнерів, що після критики з боку Європейського Союзу і представників українського громадянського суспільства було оновлено склад конкурсної комісії з обрання співробітників Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.

Утім, ця заява лише частково відповідає дійсності, адже по-факту, серед перепризначених членів конкурсної комісії немає пана Кесслера. Натомість, серед членів комісії лишився прокурор Севрук, призначенням якого і була обурена громадськість та міжнародники, адже саме Юрій Севрук розпочав службове розслідування стосовно іншого заступника генпрокурора – Давіда Сакварелідзе – за його спроби реформувати органи прокуратури через конкурентні конкурсні процедури.

Більше того, українська влада вдається до витончених хитрощів, аби зберегти власну репутацію в очах міжнародних партнерів, а Юрія Севрука – у конкурсній комісії. Так, минулого тижня з’явився проект постанови Верховної Ради, якою пропонується замінити одного із парламентських делегатів у конкурсній комісій – американського прокурора Мері Батлер – на Джованні Кесслера!

Хочемо зазначити, що ані громадськість, ані міжнародні партнери, ані народні депутати за майже місяць роботи конкурсної комісії за участі представників, делегованих Парламентом, не висловили жодного зауваження стосовно якості їх роботи. Тому об’єктивних підстав для такої заміни немає, і ця постанова, як і пропозиція Президента – реалізація кулуарних політичних домовленостей, а не виконання вимог громадянського суспільства.

Ми ще раз звертаємо увагу Президента України на те, що Антикорупційна прокуратура має бути незалежною від будь-яких політичних впливів, а її співробітники обрані шляхом прозорого і чесного конкурсу людьми, до яких в суспільстві є високий рівень довіри.

Будь-які спроби ввести у склад конкурсної комісії Джованні Кесслера або інших високопрофесійнийх та незалежних кандидатів у інший спосіб, ніж на заміну делегатам від ГПУ, є неприйнятними та вважатимуться спробами з боку влади втрутитися в роботу конкурсної комісії напередодні туру співбесід з кандидатами на посади в Антикорупційну прокуратуру.

Спеціалізована антикорупційна прокуратура є ключовою ланкою для запуску Національного Антикорупційного Бюро, створеного безпосередньо для розслідування корупційних злочинів високопосадовців України. Без неї Бюро не запрацює. А у випадку провалу запуску реально незалежних антикорупційних органів до кінця цього року, Європейський Союз гарантовано відмовить Україні у безвізовому режимі. Це прямо передбачено Планом дій з візової лібералізації з ЄС.

Звертаємося до Президента України з вимогою не маніпулювати думкою громадських активістів, журналістів та парламентарів, а також – не вводити в оману міжнародних партнерів, натомість – розблокувати процес створення Антикорупційної прокуратури та переконати Віктора Шокіна здійснити справжню, а не “косметичну” заміну осіб, делегованих ним обирати антикорупційних прокурорів.

 

 

ВГОРУ