Реанімаційний Пакет Реформ > Новини > Інфографіки > Пропозиції Коаліції РПР до закону «Про асоціації органів місцевого самоврядування»

Пропозиції Коаліції РПР до закону «Про асоціації органів місцевого самоврядування»

Реформа децентралізації визнана ЄС однією з найефективніших і найуспішніших реформ в Україні, яка стала вирішальним фактором соціального та економічного розвитку. Органи місцевого самоврядування (ОМС) довели й щодня доводять свою спроможність і ефективність, вирішуючи складні питання і долаючи виклики війни.

Але співпраця між ОМС та органами центральної державної влади не є настільки ефективною при формуванні державної політики чи ухваленні рішень щодо діяльності органів місцевого самоврядування.

Особливо це відчувається в умовах воєнного стану, коли процес ухвалення рішень є недостатньо прозорим та інклюзивним. Тому виникла потреба в створенні механізмів посилення участі ОМС у цьому процесі та забезпечення тіснішої взаємодії між органами державної влади та асоціаціями ОМС. Це необхідно для якісного нормотворчого процесу та ухвалення зважених рішень органами виконавчої влади.

Наші експерти за підтримки проєкту USAID «ГОВЕРЛА» розробили проєкт змін до законодавства України, спрямовані на посилення участі ОМС у процесі ухвалення рішень органами державної влади, зокрема Закону «Про асоціації ОМС». Його ключові положення — в інфографіці.

ВГОРУ