Реанімаційний Пакет Реформ > Новини > Проміжні підсумки першої сесії парламенту після Євромайдану

Проміжні підсумки першої сесії парламенту після Євромайдану

130 днів тому в результаті Революції Гідності та втечі колишнього президента В. Януковича у Верховній Раді України сформувалася нова більшість. Основу її склали політичні партії, які пліч-о-пліч стояли з народом на Майдані, відстоюючи демократичний вектор розвитку України.

IMG_5574

Громадські активісти та експерти, аби не повторити помилки десятилітньої давнини, коли громадськість після Майдану-2004 дистанціювалася від політики, вирішили продовжити активну діяльність для розбудови оновленої України. Так у січні 2014-го була заснована ініціатива Реанімаційний Пакет Реформ (РПР), яка об’єднала більш ніж 200 експертів, активістів, журналістів, науковців, правозахисників, що розробляють законопроекти, добиваються їхнього ухвалення та контролюють утілення реформаторських законів.

IMG_5580

Для ефективної співпраці експертів та парламентарів у березні 2014-го було утворено міжфракційне депутатське об`єднання «Платформа реформ», до якої увійшли 26 законотворців. Об’єднанням керують 5 співголів: народний депутат Юрій Дерев’янко (позафракційний), Павло Різаненко (фракція «УДАР»), Андрій Шевченко (фракція «Батьківщина»), Юрій Сиротюк (фракція ВО «Свобода»), Юрій Благодир (група «Суверенна європейська Україна»).

IMG_5616

Сьогодні у Верховній Раді відбулося спільне засідання експертів РПР і народних депутатів «Платформи реформ» для підбиття підсумків співпраці за перші 130 днів роботи нової парламентської більшості: «Ми не могли уявити, щоби на такому засіданні могли головувати представник владної фракції і активіст громадянського суспільства, – відкриваючи засідання сказав співголова між фракційного об’єднання «Платформа реформ», народний депутат фракції ВО «Свобода» Юрій Сиротюк. – Ми творимо відкриті механізми лобізму. РПР – приклад білого, позитивного, хорошого лобізму, коли є громадські групи, групи депутатів і ця робота дає позитивні наслідки.»

IMG_5624 IMG_5618 IMG_5597 IMG_5594

 

За 130 днів роботи нової парламентської більшості активісти Реанімаційного пакету реформ у співпраці з народними депутатами об’єднання “Платформа реформ» добилися ухвалення 10-ти законів:

Закон про державні закупівлі №2207 та №4587; зміни до Закону України про доступ до публічної інформації” №0947; закон про відновлення довіри до судової системи №4378-1; з акон про Суспільне мовлення в Україні №1076; зміни до кримінального кодексу, необхідні для візової лібералізації №4556; закон про стандартизацію №4585; закон про метрологію та метрологічну діяльність №4583; закон про вищу освіту №1187-2; закон про співробітництво територіальних громад №4756.

Громадські активісти вважають, що саме для цієї  постЄвромайданівської  Верховної Ради, такий результат дуже скромний. «Лише три антикорупційні закони були прийняті за 130 днів! Це при тому, що корупція була однією з головних причин виходу мільйонів людей на Майдан. І навіть ці три закони депутати ухвалили не з власної доброї волі, а лише під тиском МВФ і необхідності виконання плану візової лібералізації» – зазначає експерт РПР, голова правління Центру протидії корупції Віталій Шабунін.

У Верховній Раді «зависли» більше десяти реформаційних законопроектів від РПР. Більшість з них, як от законопроект №4873(який дозволяє визнати Римський Статут та юрисдикцію Міжнародного кримінального суду чи законопроект №3541 (про реформу прокуратури) таємничим чином зникають з порядку денного у переддень голосування.

Сьогодні експерти РПР і народні депутати «Платформи реформ» домовилися про спільний порядок денний роботи на два останніх пленарних тижня літа:

1.Домагатися якнайшвидшої ратифікації Угоди про Асоціацію  ЄС; 2. Вимагає від Верховної Ради реформи виборчого законодавства через впровадження виборчої системи за відкритими списками і ухвалення закону № 4846, що робить прозорішим фінансову звітування партій та учасників виборчого процесу; 3. Ухвалення закону про прокуратору; 4. Ухвалення двох антикорупційних законів №4728 та №2012а; 5. Ухвалення закону № 4751, що впорядковує процедури та оплату за отримання закордонних паспортів; 6. Визнання  Римського статуту та юрисдикцію Міжнародного кримінального суду – законопроект №4873; 7. Продовження судової реформи – законопроект № 4829; 8. Ухвалення двох євроінтеграційних законів – №4179а та №4987-1; 9. Ухвалення двох законів із децентралізації – №3747 та  №4070а; 10. Ухвалення закону про електронну комерцію №2306а; 11. Ухвалення закону  про ідентифікацію міліції №4988.

Окремим пунктом слід зазначити, що експерти РПР та депутати «Платформи Реформ» домовилися про створення та публічну презентацію так званого «чорного списку» законотворців та авторів, чиї законодавчі ініціативи не мають більш ніколи з’являтися на розгляді Верховної Ради, адже відповідні особи вже достатньо заплямували свою парламентську репутацію. Критерії для учасників «чорного списку законотворців» буде розроблено протягом двох найближчих тижнів, під час яких не буде пленарних засідань Верховної Ради.

Експерти РПР і народні депутати домовилися разом публічно вимагати від колег по парламенту та посадовців інших гілок влади зробити все можливе для виконання запланованого порядку денного: «Це реалізація інструментів, стандартів і процедур публічної політики, яка повинна панувати у демократичному суспільстві, – сказав народний депутат фракції «Удар», у минулому громадський активіст та експерт Віктор Чумак.

Економічний пакет законів

Економічний пакет законів

Всі законопроекти РПР у Раді станом на 04.07.14

Всі законопроекти РПР у Раді станом на 04.07.14

ВГОРУ