Реанімаційний Пакет Реформ > Новини > Аналітика > Прогрес і проблеми реформи держуправління, – експерти РПР презентували Звіт

Прогрес і проблеми реформи держуправління, – експерти РПР презентували Звіт

Позначки:

27 лютого на засіданні Комітету Верховної Ради з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування експерти групи “Реформа публічної адміністрації” РПР презентували Звіт про виконання Стратегії реформування державного управління України.

Документ містить стислий аналіз прогресу і проблем, які виникали у процесі впровадження реформи держуправління протягом 2016-2018 рр.

Підвищення якості урядування в Україні напряму залежить від ефективного впровадження реформи держуправління. Саме тому вона має бути однією з ключових для будь-якого політика. Від рівня (не)ефективності державної служби залежить, чи буде політик ефективним урядовцем у разі включення до складу виконавчої гілки влади.

Експерти відзначили, що з моменту старту реформи держуправління влітку 2016 року, – прогрес хоч і помітний, але не достатній. Також вони визначили низку проблем, які стримують чи заважають реформі:

  1. Законодавчі обмеження, без зміни яких у Кабінету Міністрів не вистачає повноважень для реалізації низки ключових завдань в межах реформи;
  2. Недостатня якість планування, зокрема нерелевантність низки заходів, запропонованих у Стратегії реформи державного управління щодо, досягнення поставлених цілей;
  3. Нереформованість системи управління персоналом, що призводить до викривлень в імплементації реформи та часткового вихолощення важливих ініціатив;
  4. Низька якість операційного менеджменту реформи;
  5. Відсутність достатньої внутрішньої комунікації, що часто призводить до різного трактування суті реформи  як політичними лідерами реформи, міністрами, так і безпосередніми виконавцями на всіх рівнях.

Група “Реформа публічної адміністрації” РПР закликає політичне керівництво Уряду проаналізувати та виправити виявленні недоліки впровадження реформи і прискорити її успішну реалізацію, а також звертається до народних депутатів України, аби вони підтримали впровадження реформи через ухвалення змін до ключових законів, які уже знаходяться на розгляді ВРУ.

Детальніше про проблеми та шляхи вирішення читайте у Звіті про виконання Стратегії реформування державного управління України 2016-2020 рр.

ВГОРУ