Реанімаційний Пакет Реформ > Новини > Проект змін до податкового кодексу потрібно доопрацювати, – експерти РПР

Проект змін до податкового кодексу потрібно доопрацювати, – експерти РПР

Експерти групи Податкова та бюджетна реформа Реанімаційного Пакету Реформ проаналізували зміст проекту змін до Податкового кодексу, що презентований Міністерством фінансів, та в цілому позитивно оцінюють запропоновані зміни.

Зокрема, йдеться про законодавче закріплення функціональних можливостей електронного кабінету платника податків, передачу адміністрування податковими базами та надання узагальнених консультацій до Міністерства фінансів, що зменшать конфлікт інтересів в Державній фіскальній службі та збільшать її сервісну роль. Окрім того, про створення єдиного реєстру заявок на відшкодування ПДВ, встановлення нових термінів для реєстрації податкових накладних, що мінімізує відток оборотних коштів у підприємств, створення додаткової аналітики для виявлення схем з оптимізації податків тощо.

В той же час, наголошуємо: запропоновані проектом Податкового кодексу зміни, не є комплексною податковою реформою, яка має створити в Україні передумови для сталого економічного зростання. Справжніми стимулами є зниження прямих податків, зокрема, зменшення навантаження на фонд заробітної плати, а також скорочення видатків, які перерозподіляються через публічні фінанси.

Проектом не реалізовані пропозиції за такими напрямами:

 На думку експертів, для впровадження комплексної реформи також необхідно реалізувати такі  зміни до законодавчих актів: 

Реалізація інституційних змін та реформ у адмініструванні, що запропоновані громадськістю, гарантує створення належних умов для впровадження нової податкової політики, яка буде спрямована на економічне зростання. 

Для обговорення детальних пропозиції та їхнього узгодження екперти РПР пропонують провести робочу нараду з представниками Мінфіну до реєстрації проекту. 

 

Експерти групи Податкова та бюджетна реформа

Реанімаційного Пакету Реформ

ВГОРУ