Реанімаційний Пакет Реформ > Новини > Події > «Проект Державного бюджету-2017 побудований на реалістичних прогнозах, проте окремі статті містять серйозні ризики недовиконання», — експерти РПР

«Проект Державного бюджету-2017 побудований на реалістичних прогнозах, проте окремі статті містять серйозні ризики недовиконання», — експерти РПР

Показники доходів, передбачені у проекті Держбюджету, ґрунтуються на реалістичному макроекономічному прогнозі, хоча за окремими статтями є певні застереження. Про це заявили учасники експертного круглого столу, організованого Реанімаційним Пакетом Реформ, на тему «Державний бюджет і бюджетний процес – 2017: чи можна їх вдосконалити?».

В цілому експерти РПР оцінили проект Держбюджету на 2017 рік як помірно оптимістичний – є ймовірність утримати дефіцит в межах 3% ВВП. Вони також наголосили, що важливо в процесі обговорення та голосування у Верховній Раді не допустити збільшення видатків бюджету, оскільки навіть у поточних розрахунках експерти бачать значні ризики недонадходжень коштів до дохідної частини та частини фінансування дефіциту. Це, передусім, стосується трансфертів від НБУ, рентних платежів за користування надрами, доходів від спецконфіскації та приватизаційних надходжень.

Водночас, на думку експертів, підвищити ефективність бюджетних витрат можна за рахунок таких заходів:

Заступник Міністра фінансів Євген Капінус зазначив, що Міністерство планує напрацювати план заходів з підвищення ефективності державних витрат, зокрема розробити оновлені критерії для отримання субсидій на оплату послуг ЖКГ та стипендій, а також приділити увагу потенційним ризикам, на яких наголосили експерти. Він також заявив, що міністерство підтримує необхідність скасування збору до Пенсійного фонду при здійсненні валютообмінних операцій і повідомив учасників круглого столу про плани Кабінету Міністрів щодо реєстрації відповідного законопроекту у парламенті найближчим часом.

«Цього року Мінфін змінив основний підхід до розробки Держбюджету: першочерговими були доходи та реальні можливості, а вже на їх основі формувались видатки. В результаті було сформовано реалістичний бюджет на 2017 рік, де всі видатки підтверджені доходами. Більше того, Уряд схвалив та подав проект бюджету на розгляд парламенту вчасно. Це дасть достатньо часу депутатам та всім охочим для ознайомлення з документом», — зазначив Євген Капінус.

Круглый стол_бюджет_фото

Експерти наголосили, що підвищення передбаченого рівня видатків Державного бюджету на пріоритетні напрямки можна допустити лише при визначенні реалістичних джерел доходів на відповідну суму. В подальшому, на їхню думку, необхідно рухатись в бік скорочення видатків публічних фінансів відносно ВВП, а це, в свою чергу, вимагає проведення комплексних структурних реформ, спрямованих на підвищення ефективності використання бюджетних коштів. Експерти висловили надію, що процес прийняття Закону «Про Державний бюджет України на 2017 рік» пройде у суворій відповідності до Бюджетного кодексу України та Регламенту Верховної Ради зі своєчасним прийняттям цього документу не пізніше 1 грудня 2016 року.

В дискусії взяли участь представники Міністерства фінансів України, експерти РПР, фахівці Інституту економічних досліджень та політичних консультацій, Центру економічної стратегії, Інституту соціально-економічної трансформації, інвестиційної компанії Dragon Capital та інших провідних організацій.

ВГОРУ