Реанімаційний Пакет Реформ > Новини > Президент та Верховна Рада не повинні мати впливу на призначення Директора Антикорупційного бюро

Президент та Верховна Рада не повинні мати впливу на призначення Директора Антикорупційного бюро

Громадська коаліція “Реанімаційний пакет реформ” закликає Верховну Раду позбавити політичні органи впливу на призначення керівника Національного антикорупційного бюро (НАБ)

 3 лютого Верховна Рада схвалила в першому читанні законопроект №1660-д щодо забезпечення діяльності НАБ, який був розроблений у тому числі експертами РПР. Проект пропонує, зокрема, усунути Верховну Раду від призначення керівника НАБ, але зберігає повноваження Президента обирати одну особу з двох-трьох кандидатів, відібраних конкурсною комісією.

Вплив політиків на призначення керівника спеціалізованого органу, який боротиметьсяпроти високопосадової корупції, підриває незалежність такого органу. Закон про НАБ вперше для призначень такого рівня запровадив відкритий конкурсний відбір, який проводить спеціальна комісія у складі дев’яти суспільних авторитетів. Саме така комісія повинна була б у прозорий спосіб зробити остаточний вибір і визначити найкращого кандидата, який буде призначений на цю важливу посаду.

Саме така модель призначення керівника НАБ була закладена в законопроекті про НАБ, поданому до парламенту Президентом П.Порошенком 16 вересня 2014 року.

 Закликаємо Президента бути послідовним і відмовитися від свого повноваження обирати серед кількох кандидатів, попередньо відібраних комісією, а фракції Верховної Ради – відмовитися від будь-яких форм впливу на призначення Директора НАБ.

 Громадські експерти закликають також зберегти існуючий в Законі про НАБ вичерпний перелік підстав для звільнення Директора НАБ, що гарантує його незалежність від політичного впливу. Можливість звільнення керівника НАБ з політичних підстав зробить новий антикорупційний орган залежним від партійних чи особистих інтересів і підірве його незалежність та ефективність.

 “Реанімаційний пакет реформ” закликає Верховну Раду врахувати ці вимоги при прийнятті законопроекту №1660-д у другому читанні.

ВГОРУ