Реанімаційний Пакет Реформ > Новини > Президент призначив двох суддів Конституційного Суду

Президент призначив двох суддів Конституційного Суду

Порошенко підписав відповідні укази №№45 та 46 від 27 лютого, розміщені на сайті Глави держави. Цими указами на вакантні посади суддів Конституційного Суду по квоті Президента були призначені Сергій Головатий та Василь Лемак.

«Президент отримав рішення його конкурсної комісії щодо призначення суддів ще у грудні, однак довго тяг з прийняттям рішення. Варто відзначити, що Президент прислухався до громадськості та результатів рейтингу і призначив тих двох кандидатів, які показали себе найкраще і перемогли з великим відривом», – каже Юлія Кириченко, експертка Центру політико-правових реформ та Реанімаційного пакету реформ.

Загалом конкурсна комісія подала на розгляд Президента шість кандидатур.

«Судді зможуть приступити до виконання своїх обов’язків вже з моменту складання присяги, яка відбудеться або наприкінці цього тижня, або на початку наступного», – каже експертка.

З врахуванням двох новопризначених кандидатів склад Конституційного Суду нараховує 16 чоловік. Вакантними залишаються ще 2 місця по квоті парламенту.

Довідково:

Сергій Головатий був міністром юстиції в 1995-1997 роках (призначений указом Президента Леоніда Кучми) та 2005-2006 роках (указом Президента Віктора Ющенка), також був депутатом Верховної Ради II-VI скликань (зокрема від фракцій Блоку Юлії Тимошенко, Блоку “Наша Україна” та Партії регіонів). Також Головатий був віце-президентом підкомісії Венеціанської комісії.

Василь Лемак – завідувач кафедри теорії та історії держави і права юридичного факультету Ужгородського національного університету з 2004 року. У 1993 році закінчив історичний факультет Ужгородського державного університету (нині – Ужгородський національний університет), у 1997 році – юридичний факультет цього ж університету. У 2003 році захистив дисертацію та отримав вчений ступінь доктора юридичних наук.

Обидва кандидати отримали підтримку та високу оцінку громадськості.

ВГОРУ