Реанімаційний Пакет Реформ > Новини > Події > Президент підписав законопроекти про СМС-благодійність

Президент підписав законопроекти про СМС-благодійність

Президент Петро Порошенко підписав Закони України «Про внесення змін до деяких законів України щодо створення сприятливих умов для впровадження благодійних телекомунікаційних повідомлень» та «Про внесення змін до Податкового Кодексу України щодо створення сприятливих умов для впровадження благодійних телекомунікаційних повідомлень». Документи ухвалені Парламентом 6 жовтня 2016 року.

Вони запроваджують в українському законодавстві поняття «благодійного телекомунікаційного повідомлення» і звільняють благодійні повідомлення та дзвінки від сплати 20% ПДВ та 7,5% збору до Пенсійного фонду. Таким чином, 100% суми, відправленої абонентом, доходитиме до об’єкта благодійності. Важливим у законах також є те, що вони створюють механізм протидії шахрайству як альтернатива готівкового збору пожертв. Публічний збір благодійних пожертв за допомогою СМС-благодійності проводитиметься лише після того, як оператор пересвідчиться у прозорості і підзвітності  неприбуткової організації та укладе з нею угоду.

Наступним кроком для впровадження СМС-благодійності в країні є прийняття відповідних нормативно-правових актів Кабінетом Міністрів України.

Над розробкою і адвокацією законів упродовж трьох років працював Український форум благодійників, який входить до коаліції РПР, із залученням провідних українських благодійних організацій та фахівцями операторів телекомунікацій. Реанімаційний Пакет Реформ допомагав адвокації впровадженню СМС-благодійності в Україні.

ВГОРУ