Реанімаційний Пакет Реформ > Новини > Представники РПР зустрілися зі спікером Парламенту

Представники РПР зустрілися зі спікером Парламенту

     Робочий рік представники новообраної Ради РПР та секретаріату громадської платформи почали з зустрічі зі спікером Верховної Ради Володимиром Гройсманом. Під час зустрічі учасники обговорили напрямки спільної діяльності Парламенту та РПР в 2016-му році. Пан Гройсман та представники РПР домовилися проводити такі зустрічі мінімум щоквартально.

     “Ми робимо все, щоб Парламент і надалі залишався головним мотором реформ і при цьому підвищував свою ефективність. Допомога громадськості і, перш за все експертів Реанімаційний пакет реформ, у цьому процесі життєво необхідна”  – зазначив спікер на початку зустрічі.

 

     Експерти та голова ВР  домовилися щодо наступних пріоритетів:

     Узгоджено з ВРУ, КабМіном, міжнародними партнерами та представниками громадськості підготувати зміни до антикорупційного законодавства щодо електронних декларацій для чиновників, а також щодо процедури конфіскації.

     Напрацювати комплекс імплементаційних законів як доповнення до змін до Конституції щодо судової реформи.

     Продовжити реформу парламентаризму, підвищення відкритості та ефективності роботи депутатів, комітетів, парламенту в цілому, а також зміни системи оплати роботи народних обранців. Всі учасники зустрічі звернули увагу на “завислі” в регламентному комітеті законопроекти №1895 “антикнопкодавний та №1591 “відкритість комітетів”.

     Реформа виконавчою влади, зокрема ухвалення нових законів про КабМін та ЦОВВ.

     Економічні реформи потрібно спрямувати на питання стимулювання економічного розвитку, зокрема прозорих процедур приватизації та стимулювання інвестицій, бо без фінансової бази не буде ресурсу для усіх інших реформ.

“Усі учасники зустрічі всі погодилися, що 2015 рік це була лише підготовка і справжня боротьба за реформи нас чекає в 2016 році. Році, коли будуть перші результати прийнятих рішень у 2015 році. Тому вирішили далі користуватися практикою тематичних днів у парламенті, коли питання Порядку денного об’єднуються певним логічним зв’язком, міжвідомчих і міжсекторальних робочих груп та щоквартальних робочих нарад громадськості з керівництвом Парламенту” – підсумував менеджер РПР з питань адвокації Ярослав Юрчишин. 

ВГОРУ