Реанімаційний Пакет Реформ > Новини > Без категорії > Повна монетизація субсидій: яких змін чекати українцям?

Повна монетизація субсидій: яких змін чекати українцям?

Позначки:

З 1 жовтня 2019 року запроваджується новий механізм виплати субсидій на оплату житлово-комунальних послуг: тепер гроші напряму передаватимуться людям, а не підприємствам-надавачам послуг. Порядок призначення субсидій обіцяють залишити фактично незмінним, як і їхній обсяг після впровадження монетизації пільг. Про це повідомляє Міністерство соціальної політики.

За новими правилами одержувач субсидії зможе самостійно обирати, куди перераховуватимуться кошти: до одного з визначених банків чи “Укрпошти” (каси у відділеннях чи доставка листоношею додому). Раніше монетизовані пільги можна було отримати лише в Ощадбанку.

Повна монетизація субсидій запроваджується з цього опалювального сезону, і вона матиме дві форми: готівкову та безготівкову, пояснює експерт групи “Реформа енергетичного сектору” Коаліції РПР Святослав Павлюк.

“На етапі безготівкової монетизації субсидіант отримує гроші на свій рахунок в Ощадбанку і сам сплачує за рахунками. Якщо у споживача є заборгованість, то гроші надходять на рахунок субсидіанта, автоматично списуються на оплату, а залишок можна зняти після закінчення опалювального періоду”, – говорить експерт.

Зменшення закладених у бюджеті на 2020 рік коштів для субсидіантів Павлюк пояснює зниженням ринкової ціни на газ. Але він допускає, що Уряд за потреби може збільшити цю бюджетну статтю вже під час опалювального сезону.

На думку експерта, не варто очікувати скорочення кількості субсидіантів, адже їхня основна частина – це пенсіонери, а суттєве підвищення пенсії поки що не передбачається. 

Всі проблеми із бюджетними розрахунками щодо субсидіантів зникнуть лише тоді, коли відбудеться повна монетизація субсидій. Адже лише тоді можна встановити точну кількість людей, які отримують пільги, вважає координаторка житлово-комунальних та енергетичних програм Громадянської мережі ОПОРА Тетяна Бойко. 

Нагадаємо, бюджет на 2020 рік передбачає 47 млрд 628,6 млн грн на виплату субсидій. Нещодавно Мінсоцполітики пояснило, як оформити субсидію онлайн.

ВГОРУ