Реанімаційний Пакет Реформ > Новини > Аналітика > Повернення Донбасу: українці озвучили компроміси та “червоні лінії”

Повернення Донбасу: українці озвучили компроміси та “червоні лінії”

Позначки:

Більше половини українців (58,5%) готові заради миру на Донбасі погодитися на компроміси, але не на всі. Будь-які компроміси щодо цього питання підтримують лише 14% громадян. Про це свідчать результати соціологічного дослідження, проведеного Фондом “Демократичні ініціативи” імені Ілька Кучеріва спільно з Київським міжнародним інститутом соціології та Центром Разумкова.

Найбільш неприйнятні компроміси для українців – це проведення виборів на умовах бойовиків (неприйнятно для 66%, прийнятно лише для 16%), амністія всіх учасників незаконних збройних формувань “ДНР” і “ЛНР” (63% проти 19%), а також формування силових відомств ОРДЛО виключно з місцевих представників (56% проти 21%). 

Найбільш прийнятними компромісами українці вважають проведення прямих переговорів з ватажками “ДНР” і “ЛНР” (40,5% вважають прийнятним, а неприйнятним – 45,6%), а також припинення блокади та відновлення торгівлі з ОРДЛО (40,4% проти 42,3%). 

Найефективнішими заходами для встановлення миру на Донбасі, на думку громадян, є відновлення нормального життя на звільнених територіях (32%) та міжнародний тиск на Росію (також 32%). Ще 15% у цьому питанні підтримують надання “ДНР” і “ЛНР” особливого статусу в межах України. 

Більшість українців (62%) підтримують повренення ОРДЛО до України на довоєнних умовах. Кожен п’ятий українець (22%) вважає, що підконтрольні бойовикам “ДНР” і “ЛНР” території мають отримати більше самостійності від центральної влади, але в межах України. Від’єднання цих територій підтримують лише 4%.

Також більшість громадян (59%) підтримують введення миротворчого контингенту на територію ОРДЛО та позитивно ставляться до розведення військових сил на Донбасі (60% позитивних оцінок проти 27% негативних).

Майже половина українців (45%) вважають конфлікт на Донбасі агресією Росії проти України з використанням місцевих бойовиків. Значно менше громадян називають війну на Донбасі “внутрішнім конфліктом в Україні, де одну зі сторін підтримує Росія” (17%),  “війною Росії з Заходом на території України” (13%), “суто внутрішнім громадянським конфліктом в Україні” (12%).

 

ВГОРУ