Реанімаційний Пакет Реформ > Новини > Без категорії > Дипломатичні представництва закликали нардепів якнайшвидше сформувати ЦВК

Дипломатичні представництва закликали нардепів якнайшвидше сформувати ЦВК

Позначки:

Дипломатичні представництва ряду країн звернулися до керівників парламентських фракцій із закликом якомога швидше та з дотриманням політичної збалансованості сформувати оновлений склад Центральної виборчої комісії. Під заявою підписалися Посол Канади,  Посол Сполученого Королівства Великої Британії та Північної Ірландії, Посол США, Посол Німеччини, Тимчасовий Повірений у справах Делегації Європейської Комісії.

Про це йдеться в офіційному листі міжнародних дипломатів до народних депутатів України, оприлюдненому на сайті Реанімаційного Пакету Реформ.

“Висунення у січні 2018 року 14 кандидатів до Центральної виборчої комісії стало важливим кроком на шляху до оновлення цієї стратегічної інституції. Тепер, після того, як раніше цього місяця процедура відповідної внутрішньої перевірки усіх кандидатів була успішно завершена, ми знову звертаємося до вас із закликом завершити цей процес без зволікань”, – йдеться у офіційному зверненні.

У листі посли наголошують на тому, що швидке розв’язання цієї проблеми – навіть таке, за якого одна посада залишиться тимчасово  вакантною на час обговорення  кандидатури висуванця однієї з фракцій – є важливим з огляду на роль, яку члени ЦВК гратимуть у процесі підготовки до президентських та парламентських виборів 2019 року.  

Особливої уваги надають і дотриманню політичного балансу при формуванні ЦВК як запоруки прозорості процесу.

Ми наголошуємо на необхідності політично збалансованого складу Центральної виборчої комісії, що створить підґрунтя для прозорості та довіри до майбутнього виборчого процесу та його результатів”, – йдеться в листі.  

Переглянути оригінал листа

Переглянути неофіційний переклад листа

Нагадаємо, у офіційному листі-заяві 15 листопада 2017 року посли країн Великої Сімки висловили нашу підтримку виборчій реформі і закликали до оновлення складу Центральної виборчої комісії (ЦВК)  шляхом заповнення 13 місць тих членів ЦВК, термін перебування яких на посадах закінчився та створення політично збалансованого органу, в якому були би представлені усі парламентські фракції і групи.

Також 18 квітня на своєму засіданні Комітет Верховної Ради з питань правової політики та правосуддя рекомендував парламенту звільнити 13 чинних членів ЦВК, строк повноважень яких закінчився, та визначитись шляхом голосування щодо внесених Президентом України 14 кандидатур у члени ЦВК .

Раніше Реанімаційний Пакет Реформ закликав Парламент невідкладно сформувати новий політично збалансований склад ЦВК.

ВГОРУ