Реанімаційний Пакет Реформ > Новини > Аналітика > Посібник з інституційної розбудови коаліцій в Україні

Посібник з інституційної розбудови коаліцій в Україні

Цей посібник написаний, як підсумок 5 років польового та теоретичного вивчення роботи коаліцій в Україні. В його основі лежать три принципи, які автор сам активно використовує в своїй роботі і щиро сподівається, що це будуть робити всі, хто бере на себе відповідальність створювати спільноти, партнерства та коаліції.

Принцип людиноцентричності у всьому, що ми робимо чи плануємо зробити варто завжди ставити людину (ту на яку спрямована діяльність і ту яка цю діяльність створює) в центр своїх думок.

Принцип структурованого розвитку спільнот, через усвідомлення людиною себе частиною спільноти, пропрацювання цінностей, принципів, визначення цілей, розробку стратегії роботи, операційних планів діяльності, спільних проектів і кампаній.

Принцип синергійної взаємодії та гармонійної побудови коаліцій. Розуміти та цінувати те що нас об’єднує і поважати те в чому ми різні, і направляти це глибоке усвідомлення на створення коаліцій, що допомагатимуть спільнотам та людям досягати їх цілей.

Для чого створений цей посібник?

Мета інтерактивного посібника — надати дієві інструменти розбудови коаліцій в Україні на основі теоретичних праць, досліджень, міжнародного та особистого досвіду авторів. Ядром посібника є концепція інституційної розбудови, що передбачає створення, сталий розвиток і зміцнення структур, процесів, які безпосередньо впливають на ефективність роботи коаліцій. Використовуючи методи case-study та порівняння, ми спробуємо виробити загальну інструкцію та висвітлити основні моменти для громадських активістів, членів коаліцій і осіб, зацікавлених у розвитку та ефективній

Чому посібник інтерактивний: готуючи посібник, ми залучили записи вебінарів і відеокоментарі до того чи іншого досвіду коаліції, інфографічні матеріали, текстові, фото- та відеоматеріали, створені місцевими коаліціями. Також ми вмістили в посібнику тести та вправи, які можуть допомогти в роботі над розвитком спільноти чи коаліції.

Для кого цей посібник?

Члени громадських організацій, громадські активісти, які працюють задля розвитку своїх спільнот в Україні та прагнуть робити це разом, — ключова цільова аудиторія. Посібник орієнтований на людей, які створюють спільноти та використовують коаліції як інструмент адвокації та комунікації.

Завантажити PDF

ВГОРУ