Реанімаційний Пакет Реформ > Новини > Без категорії > “Понад мільйон українців має подавати е-декларації” – ГО “Антикорупційний штаб”

“Понад мільйон українців має подавати е-декларації” – ГО “Антикорупційний штаб”

Позначки:

Цього року НАЗК очікує понад 1 млн 200 тисяч е-декларантів, однак точної цифри тих, кому доведеться заповнювати е-декларації, не можуть назвати навіть в НАЗК.

Такі цифри були озвучені під час презентації Звіту за результатами роботи четвертого раунду моніторингу України в рамках Стамбульського плану дій боротьби проти корупції представниками НАЗК.

Як повідомляє Галина Янченко, голова правління ГО “Антикорупційний штаб”, наразі лише 40% декларантів по всій Україні задекларували свої статки, у деяких областях цей показник досягає 20%. Це становить на сьогодні 472 тис декларацій у державному реєстрі.

“За останній місяць ми об’їздили третину регіонів України, презентуючи інструмент, який допомагає декларантам у заповненні е-декларацій (чат-бот “держслужбовець Тарас”), і всюди отримували інформацію про провал НАЗК у проведенні цьогорічної інформаційної і роз’яснювальної роботи щодо того, як заповнювати декларацій, а також зібрали велику кількість інформації про помилки, які допускають суб’єкти декларування. Мала кількість поданих декларацій є показником, що люди не знають, як їх заповнювати”, – повідомляє Галина Янченко.

Підрахувати точну цифру декларантів дуже важко, каже експертка. До переліку 1 млн 200 тисяч декларантів входить декілька категорій осіб, які виконують державні функції.

Крім того, окрім щорічних, подаються декларації претендентів на різні посади, а також декларації при звільненні.

Однак з’являється нова категорія, число представників якої ніхто підрахувати не може.

Це представники некомерційних організацій, громадські активісти, контрагенти установ та організацій, що отримують кошти з програм міжнародної технічної допомоги, спрямованих на запобігання та протидію корупції, які відтепер також мусять звітувати про свої статки.

Адже, відповідно до офіційної відповіді від Національного агентства з питань запобігання корупції на запит ГО “Автомайдан”, декларувати свої статки повинні будуть усі, хто співпрацює або надає послуги, прямо не пов’язані з боротьбою з корупцією організаціям антикорупційного спрямування, а також хто прямо співпрацює з такими організаціями( включно з тим, хто брав участь у тренінгах, конференціях, семінарах чи інших заходах на тему боротьби з корупцією).

Нагадаємо, відповідно до статті 45 Закону України “Про запобігання корупції” державні службовці, інші суб’єкти декларування зобов’язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

ВГОРУ