Як українці ставляться до дня Перемоги та який сенс вони вкладають у цю дату? Про це запитав громадян Фонд «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва. Презентуємо головні висновки соціологічного дослідження.
41% українців вважають, що Україна має відзначати обидві дати: День пам’яті та примирення 8 травня та День перемоги над нацизмом 9 травня.
48% громадян погоджуються, що Друга світова війна була розв’язана внаслідок змови Гітлера та Сталіна про поділ сфер впливу у Європі та укладення пакту «Молотова-Ріббентропа». Не погоджуються з цим 29%.
46% респондентів погоджуються, що СРСР не зміг би здобути перемогу у війні проти нацистської Німеччини без допомоги західних союзників. Не погоджуються з цим 35%.
25% українців вважають, що День перемоги – це передусім відзначення перемоги Антигітлерівської коаліції у Другій світовій війні. А 37% називають цей день відзначенням перемоги радянського народу у Великій Вітчизняній війні. 25% не поділяють жодне з наведених формулювань.
46% громадян позитивно ставляться до рішення української влади про визнання воїнів УПА борцями за незалежність України. Проти цього – 29%.
43% респондентів підтримують рішення про заборону публічного використання та носіння георгіївської стрічки, проти цього – 29% громадян.
62% українців вважають діяльність Йосипа Сталіна як історичного діяча негативною для України.
Діяльність Степана Бандери як історичної постаті позитивною для України вважають 32% громадян, стільки ж вважають його діяльність негативною. Ще 21% – наскільки позитивною, настільки й негативною.
40% українців не чули про акцію «Безсмертний полк». Чули про неї та позитивно ставляться 27% громадян, обізнані та негативно ставляться – 11%.