Реанімаційний Пакет Реформ > Новини > Аналітика > Половина українців вважають причиною Другої світової війни змову Гітлера та Сталіна, – соцдослідження

Половина українців вважають причиною Другої світової війни змову Гітлера та Сталіна, – соцдослідження

Позначки:

Як українці ставляться до дня Перемоги та який сенс вони вкладають у цю дату? Про це запитав громадян Фонд «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва. Презентуємо головні висновки соціологічного дослідження.

41% українців вважають, що Україна має відзначати обидві дати: День пам’яті та примирення 8 травня та День перемоги над нацизмом 9 травня.

48% громадян погоджуються, що Друга світова війна була розв’язана внаслідок змови Гітлера та Сталіна про поділ сфер впливу у Європі та укладення пакту «Молотова-Ріббентропа». Не погоджуються з цим 29%.

46% респондентів погоджуються, що СРСР не зміг би здобути перемогу у війні проти нацистської Німеччини без допомоги західних союзників. Не погоджуються з цим 35%.

25% українців вважають, що День перемоги – це передусім відзначення перемоги Антигітлерівської коаліції у Другій світовій війні. А 37% називають цей день відзначенням перемоги радянського народу у Великій Вітчизняній війні. 25% не поділяють жодне з наведених формулювань.

46% громадян позитивно ставляться до рішення української влади про визнання воїнів УПА борцями за незалежність України. Проти цього – 29%.

43% респондентів підтримують рішення про заборону публічного використання та носіння георгіївської стрічки, проти цього – 29% громадян.

62% українців вважають діяльність Йосипа Сталіна як історичного діяча негативною для України.

Діяльність Степана Бандери як історичної постаті позитивною для України вважають 32% громадян, стільки ж вважають його діяльність негативною. Ще 21% – наскільки позитивною, настільки й негативною.

40% українців не чули про акцію «Безсмертний полк». Чули про неї та позитивно ставляться 27% громадян, обізнані та негативно ставляться – 11%.

Завантажити PDF

ВГОРУ