Реанімаційний Пакет Реформ > Новини > Події > “Половина кандидатів у найвищі суддівські органи – недоброчесні”, – “Чесно.Фільтруй суд!”

“Половина кандидатів у найвищі суддівські органи – недоброчесні”, – “Чесно.Фільтруй суд!”

Позначки:

18 із 34 кандидатів у Вищу раду правосуддя та 6 із 8  кандидатів у Вищу кваліфікаційну комісію суддів мають сумнівну репутацію і не відповідають вимогам доброчесності.

Про такі висновки аналітиків Руху “ЧЕСНО. Фільтруй суд” повідомляє ЦензорНЕТ.

5-6 березня у Жовтневому палаці відбуватиметься З’їзд суддів, на який зберуться делегати з усієї України. Ключове питання порядку денного – обрання представників у Вищу раду правосуддя, Вищу кваліфікаційну комісію суддів та обрання Ради суддів України. До Вищої ради правосуддя має бути обрано 4 нових представника, а до Вищої кваліфікаційної комісії суддів – один.

Експерти “Чесно.Фільтруй суд!” проаналізували всіх кандидатів і з’ясували, більшість із них – недоброчесні. Підставами для сумнівів у доброчесності аналітики Руху ЧЕСНО називають причетність до ухвалення сумнівних рішень, до порушень прав людини, непрозорість статків та професійну некомпетентність. 18 із 34 кандидатів у Вищу раду правосуддя та 6 із 8  кандидатів у Вищу кваліфікаційну комісію суддів не відповідають одній чи кільком з вищевказаних вимог доброчесності.

“ВККС та ВРП отримали колосальні повноваження. ВККС перейняла повноваження парламенту в питанні кар’єрних призначень суддів, опікується суддівськими конкурсами на посаду (зокрема недавно проводила конкурс до Верховного Суду), кваліфікаційним оцінюванням, яке має пройти кожен український суддя. А ВРП приймає рішення щодо обрання запобіжного заходу судді, рекомендує суддю на призначення чи звільнення тощо. Тож значення складу цих органів дуже важливе”, – каже Лілія Дроздик, керівник комунікаційного напрямку Руху “ЧЕСНО.Фільтруй суд”.

Зокрема, експерти з’ясували, що серед кандидатів – Анатолій Загородній та Тетяна Чумаченко, які скасовували рішення Вищої ради юстиції щодо звільнення «суддів Майдану» за порушення присяги. Юрій Осіпов – кандидат у Вищу раду правосуддя, котрий залишив у силі рішення Одеського окружного адміністративного суду про заборону громадським організаціям проводити в листопаді-грудні 2013 року мирні збори та мітинги в центрі Одеси. Ще одна суддя –  Олена Волкова, кандидатка до ВРП, яка відмовила у обранні запобіжного заходу щодо підозрюваного у вчиненні розпусних дій щодо 10-річної дівчинки, хоча він раніше відбував покарання протягом 10 років за згвалтування 11-річної дівчинки. Повний список цих кандидатів можна переглянути тут.

“Якщо в ці вищі суддівські органи потраплять люди, які ухвалювали рішення проти Майдану, покривали суддів і виправдовували їх за кермування в стані сп’яніння, самі мають непрозорі статки, провалили конкурс до Верховного суду, не склавши іспит на знання права, то як вони можуть вирішувати потім долю суддів усієї країни? Як суддя, яку звільнила ВРП за серйозний проступок кілька місяців тому, може стати тепер членом ВРП?”, – зазначає Лілія Дроздик.

Експертка наголошує, що зарплата кожного з 21 членів ВРП та 16 членів ВККС становить близько 200 тисяч гривень щомісячно.

Для того, аби закликати З’їзд суддів не обирати сумнівних кандидатів, у понеділок, 5 березня, під стінами Жовтневого палацу Рух ЧЕСНО проведе публічну акцію.

“Як показує досвід, рівно рік тому судді збирались і обирали нових членів у ВПР. І тоді, завдяки увазі громадськості та ЗМІ, жодного представника з нашого «чорного списку” не було обрано. Сподіваємось, цього року судді прислухаються до думки громадськості також”, – каже Лілія Дроздик.

 

ВГОРУ