Відповідно до ч. 4 розд X Закону України «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення» всі юридичні особи, щодо яких в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань мають міститися відомості про кінцевих бенефіціарних власників (КБВ).
Тобто у період з 11 липня 2021 року по 10 жовтня 2021 року (включно) громадські та благодійні організації мають подати державному реєстратору передбачені законом документи та здійснити оновлення в Єдиному державному реєстрі відомостей про КБВ. Штраф за неподання або несвоєчасне подання інформації про КБВ юридичної особи згідно ст. 166-11 КУпАП становитиме від 17 000 до 51 000 грн. Розповідаємо покроково, як безболісно подати КБВ-звітність.
Крок 1. Зібрати необхідні документи
- Заповнити заяву щодо державної реєстрації юридичної особи (крім громадських формувань та органів влади) – форма 2 або заяву щодо державної реєстрації юридичної особи – громадського формування – форма 4;
- Намалювати структуру власності за формою та змістом відповідно до Наказу про структуру власності;
- Нотаріально засвідчити копію документа, що посвідчує особу КБВ (паспорт громадянина України у формі книжечки), крім власників ID карток.
- Підготувати витяг, виписку чи інший документ з торговельного, банківського, судового реєстру тощо, що підтверджує реєстрацію юридичної особи-нерезидента в країні її місцезнаходження, – у разі, якщо засновником юридичної особи є юридична особа-нерезидент.
Зразки заповнених заяв для подання відомостей про кінцевих бенефіціарних власників (КБВ):
Форма 2 – для благодійних організацій:
Форма 4 – для громадських об’єднань:
Зразки структури власності юридичної особи:
Крок 2. Звернутися до державного реєстратора
Керівник юридичної особи або уповноважена особа повинна особисто, або поштою (справжність підпису заявника повинна бути нотаріально засвідчена) подати документи до:
- відділу державної реєстрації друкованих засобів масової інформації та громадських формувань за місцезнаходженням юридичної особи (для громадських об’єднань);
- до найближчого ЦНАПу (за умови надання такої послуги);
- до нотаріуса (для благодійних організацій).
Крок 3. Перевірити результат
На підтвердження прийому заяви та інших документів, державний реєстратор зобов’язаний видати заявнику Опис документів з кодом доступу до результатів вчинення реєстраційної дії. За результатом вчинення реєстраційних дії, державний реєстратор надає повідомлення про вчинення реєстраційної дії, яке видається заявнику на руки або ж надсилається супровідним листом.