Реанімаційний Пакет Реформ > Новини > Події > Податок на виведений капітал: панацея від корупції?

Податок на виведений капітал: панацея від корупції?

Позначки:

Запровадження податку на виведений капітал допоможе українським компаніям уникнути проблем з неформальними подвійними стандартами у сфері оподаткування та знизити рівень корупції у податковій системі. Про це йшлося 28 травня під час зустрічі експертів Реанімаційного Пакету Реформ з Мартіном Гроте, старшим економістом Міжнародного валютного фонду, членом місії МВФ в Україні.

Серед експертів РПР на заході були присутні Володимир Дубровський, член Наглядової Ради CASE Україна, Ілля Несходовський, директор Інституту соціально-економічної трансформації, а також В’ячеслав Черкашин, старший аналітик з податкових питань Інституту соціально-економічної трансформації.

За словами експертів, наразі бізнес в Україні стикається з рядом проблем, як то високі податки за найманих працівників (єдиний соціальний внесок у розмірі 22%), складність у отриманні банківських кредитів, а також нестабільність національної валюти.

Експерти РПР погодилися із коментарем Мартіна Гроте про те, що для більшості країн є нормальним встановлювати різні розміри податків для різних галузей виробництва та запускати аудиторські процедури за певних обставин, але зауважили, що ці аспекти є неприпустимими у корумпованих державах.

Досі українські податкові органи мають певний “план” щодо суми податків, які необхідно стягнути з підприємців, і запровадження податку на виведений капітал здатне нарешті позбути державу цього архаїчного елементу, вважають експерти РПР.

ВГОРУ