Реанімаційний Пакет Реформ > Новини > Податкова та пенсійна реформи: Як збалансувати бюджет

Податкова та пенсійна реформи: Як збалансувати бюджет

     9 грудня 2015 року в інформаційному агентстві “Укрінформ” відбувся експертний круглий стіл на тему “Податкова та пенсійна реформи: як збалансувати бюджет”. Експерти, представники міністерств, народні депутати України, фахівці з питань податкової реформи та пенсійного забезпечення обговорили передумови для економічного зростання країни, питпння податкової реформи та скорочення видатків бюджету, реформи пенсійного забезпечення та соціального захисту.

     Експерти надавали свої пропозиції щодо скорочення видатків бюджету представникам міністерств та народним депутатам, сподіваємось що вони будуть враховані. “Одним із термінових кроків ми бачимо необхідність верифікації пенсіонерів та отпримувачів соціальних виплат, що дозволить виявити “мертвих душ” та знизити видаткову частину. В свою чергу це дозволить знизити навантаження на Фонд зароботної плати та наблизитись до рівня 37-38% видатків бюджету від ВВП”, – зазначив Павла Кухта, експерт РПР. Уряд з наступного року повинен перейти на трирічне бюджетування та протягом декількох років країна має вийти на рівень видатків, що розподіляються через публічні фінанси, не вище ніж 37-38% від ВВП з урахуванням квазіфіскальних.

     Гліб Вишлінський, виконавчий директор Центру економічної стратегії, повідомив, що велика частина витрат бюджету – це витрати на освіту та охорону здоров‘я. «Витрати на освіту в нашій країні є вищими ніж середньоєвропейський показник. Щодо охорони здоров‘я – в Парламенті вже зареєстровані проекти, які дозволять реформувати галузь та оптимізувати бюджетні витрати. Також на думку експертів є багато інших завищених статей у бюджеті – наприклад можливості для економії є у МВД та Прокуратурі», – повідомив експерт.

     Андрій Журжій, народний депутат України, перший заступник голови Комітету ВРУ з питань податкової та митної політики відмітив, що Міністерство фінансів намагається скорочувати видатки. До ЄСВ буде застосовано коефіцієнт 0.6 для вісх платників (ставка складе близько 22%), що стимулюватиме Міністерство скорочувати видатки. На його думку планування бюджету на 2-3 роки – це дуже ефективно.

     Як відомо, на днях Мінфін презентував своє бачення компромісу, де було враховано частину прогресивних норм. Утім залишились позиції, які навряд чи зможуть пройти у парламенті. Мінфін не врахував багато проблем – РРО, “спрощенка”, податок на розподілений прибуток тощо. 

     Павло Янковський, експерт РПР, наголосив на тому, що вперше в історії країни він побачив процес, коли видатки бюджету плануються, виходячи з реальних доходів. Кабмін повинен і надалі скорочувати видаткову частину, поступово наближатись до показників, які характерні для країн, схожих за рівнем інституціонального розвитку.

     Бюджетний процес, податкова та пенсійна реформи виявили прогалини Уряду у рефорах, які він проводить, та в першу чергу від цього починають страждати соціально-економічна сфера. Пріоритетними у 2016 році повинні стати реформи у цій сфері, їхня частка складає більш ніж 50% від усіх публічних фінансів. Без цих реформ бюджет не може бути збалансованим.

ВГОРУ