Реанімаційний Пакет Реформ > Новини > Без категорії > “Після приватизації у державній власності залишиться 378 підприємств” – в.о. голови Фонду держмайна Віталій Трубаров

“Після приватизації у державній власності залишиться 378 підприємств” – в.о. голови Фонду держмайна Віталій Трубаров

Позначки:

“Велика” та “мала” приватизації, які відбудуться відповідно до прийнятого закону про приватизацію держпідприємств, охоплять майже всі підприємства, за винятком переліку з 378 позицій, які підлягати приватизації не будуть.

Про це в ефірі Громадського радіо в програмі “Реформи: інструкція до використання” заявив Віталій Трубаров, виконувач обов’язків голови Фонду держмайна.

“Буде велика і мала приватизація. Вже з травня почнемо вибудовувати наші стосунки з точки зору реалізації нового прийнятого закону, який дозволяє нам відкрито казати про те, що ми маємо продукт, який дозволить вітчизняному та закордонному інвестору співпрацювати з державою”, – каже Віталій Трубаров.

До великої приватизації будуть відноситися всі об’єкти, підприємства, які за останній фінансовий рік мають активи на суму понад 250 мільйонів гривень. Всі підприємства, які мають менші обсяги активів, стосуватимуться малої приватизації. За аналізом Міністерства економічного розвитку та торгівлі, велика приватизація охопить 7 – 8 десятків підприємств.

“Новий закон унеможливлює будь-яке втручання держави в усі процеси. Функція держави в межах малої приватизації стосується тільки того, щоб зібрати папери. Мала приватизація відбуватиметься на електронних майданчиках через ProZorro.Продажі. Вже в електронному вигляді будуть відбуватися відкриті торги. Якщо це велика приватизація, то радник (незалежна компанія) робить певні дії, потім під камери на території Фонду державного майна відбуваються торги”,  -пояснює Віталій Трубаров.

Відповідно до програми, розробленої Міністерством економічного розвитку і торгівлі разом з Фондом державного майна і радниками, які існують у Кабміні та Адміністрації президента є сформована група з 378 підприємств, які повинні залишитися за державою. Усі інші об’єкти повинні бути або приватизовані, або передані в концесію, або ліквідовані.

Участь у процесі приватизації може взяти кожен бажаючий, за винятком тих осіб або юридичних установ, які не довели, що гроші, за які вони збираються купувати державне майно, легальні.

“Буде перевірятися і походження коштів. І є процедура стосовно країни-агресора, тобто фізичних і юридичних осіб, які належать до країни-агресора. Це питання мало багато дискусій, але знайшли формулу, яка каже, що юридична або фізична особа не має права бути учасником приватизації, якщо має у статутному капіталі 10% і більше російського капіталу”, -підсумовує Віталій Трубаров.

ВГОРУ