Реанімаційний Пакет Реформ > Новини > Після акції з «ляльководом суддів» рада не прийняла закон Портнова-Януковича

Після акції з «ляльководом суддів» рада не прийняла закон Портнова-Януковича

3 липня активісти та експерти Реанімаційного Пакету Реформ провели під Верховною Радою акцію «Ляльководи судової системи». Під час театралізованої постановки активіст в масці із зображенням Сергія Ківалова «ляльководив» суддями. Таким чином, представники ініціативи РПР продемонстрували управління судовою системою України, яку здійснює пан Ківалов. Не зважаючи на те, що ще в лютому в Парламенті була сформована нова коаліція, а очільники диктаторського режиму втекли з країни, Ківалов досі обіймає посаду голови Комітету з питань верховенства права та правосуддя ВР і всіма силами блокує реформування судової системи України.

photo2 photo5 photo6 photo10

Ситуація з реставрацією судової системи часів Януковича видається представникам РПР дуже загрозливою. «Законопроект #4829, який передбачає неможливість поновлення на посадах тих суддів, які порушили присягу, таємничим чином зник з порядку денного Верховної Ради. Натомість в порядку денному з’явився законопроект #2522а (Про внесення змін до Конституції України щодо посилення гарантій незалежності суддів), написаний одіозним Андрієм Портновим за часів диктатури Януковича. Відповідні зміни до Конституції нададуть необмежені повноваження членам Вищої Ради Юстиції та остаточно знівелюють ті можливості для люстрації суддів, які надає Закон про відновлення довіри до судової системи (#4378-1).» – зазначив під час акції Роман Куйбіда, заступник голови правління Центру політико-правових реформ, експерт РПР.  Фактично члени Вищої Ради Юстиції та Вищої Кваліфікаційної Комісії Суддів України, дискредитовані покриванням неправосудних рішень і переслідуванням чесних суддів, зможуть втриматися в своїх кріслах не зважаючи на тиск громадськості.

Мітингувальники тримали плакати з гаслами «Вимагаємо відновити АТО судової системи!» «Янукович в Ростові. Портнов в Москві. Чому Ківалов в Раді?» та закликали депутатів не голосувати за законопроект № 2522а, а натомість підтримати реформування судової системи та внести в порядок денний та проголосувати за законопроект #4829, який продовжить життєво важливі реформи судової системи України.

Під тиском громадських активістів Верховна Рада провалила законопроект #2522а про внесення змін до Конституції України щодо посилення гарантій незалежності суддів.

Для ухвалення рішення потрібно було 300 голосів. Проти проголосували 147 депутатів, а за – лише 111а голосували переважно депутати фракції ПР і Групи “Економічний розвиток” і групи “За мир та стабільність”, які складаються з колишніх членів фракції ПР).

ВГОРУ