Реанімаційний Пакет Реформ > Новини > Без категорії > Під Верховною Радою закликали до ухвалення антитютюнових законопроектів

Під Верховною Радою закликали до ухвалення антитютюнових законопроектів

Під Верховною Радою України відбулась громадська акція «Діти курять – парламент ігнорує», під час якої учасники закликали голів фракцій ВРУ підтримати внесення до порядку денного антитютюнових законопроектів №2820 та №4030а.

Акція стала частиною Марафону подій до Всесвітнього дня без тютюну, який відзначається 31 травня щороку.

Відповідно до Європейського опитування учнівської молоді щодо вживання алкоголю та наркотичних речовин, в Україні щоденно курять 12,2% учнівської молоді. Лише 18,4% опитаних зазначили, що вони знають про вплив паління на здоров’я. Окрім того, 19,5% підлітків пробували курити електронні сигарети, які жодним чином не регулюються в Україні, а їхній продаж дозволений навіть неповнолітнім.

“Причиною виникнення нікотинової залежності серед дітей є посилений маркетинговий вплив із боку тютюнової індустрії. Так, вітрини магазинів переповнені яскравими викладками сигарет. А до самих тютюнових виробів додають ароматизатори і пакують їх у яскраві пачки, використовують пряму рекламу електронних сигарет. Це робить сигарети доступними, а саме куріння соціально прийнятним”, – повідомляють у ГО “Життя”.

Саме тому активісти вимагають посилювати антитютюнове законодавство, зокрема законопроекти №2820 та №4030а, щоб вилучити з нього всі форми стимулювання продажу тютюну.

“Антитютюнові законопроекти №2820 та №4030а вже три роки не розглядаються парламентом. Об’єктивних причин такому зволіканню нема. Законопроекти рекомендовані профільним Комітетом ВРУ з питань охорони здоров’я до першого читання і підтримані МОЗом. Окрім того, вони є частиною євроінтеграційних законопроектів і повністю відповідають Рамковій конвенції ВООЗ із боротьби проти тютюну. Сподіваємось, що парламент знайде час проголосувати за збереження здоров’я дітей від тютюну”, – наголосила Лілія Олефір, виконавчий директор ГО “Життя”.

Нагадаємо, законопроект №2820 пропонує запровадити великі графічні попередження про шкоду куріння (65% від площі пачки) і розташувати їх у верхній половині пачки з обох боків, заборонити ароматизовані сигарети, заборонити продаж електронних сигарет дітям, розкрити склад тютюнових виробів, вилучити рекламу тютюну з Інтернету. А законопроект №4030а передбачає заборону розміщувати сигарети у вітринах магазинів, удосконалити захист українців від тютюнового диму в громадських місцях та запровадити дієві механізми контролю за виконанням антитютюнового законодавства.

 

ВГОРУ