Реанімаційний Пакет Реформ > Новини > Події > Перша презентація РПР в регіонах відбулася в Рівному

Перша презентація РПР в регіонах відбулася в Рівному

Перша зустріч з громадськими організаціями на місцях в рамках впровадження Регіональної співпраці Реанімаційного Пакету Реформ відбулася 20 та 21 лютого в Рівному. Там об’єдналися 11 ГО та дві ініціативи і оголосили про створення коаліції Рада Реформ Рівного, покликаної змінювати місто, робити його комфортнішим сучаснішим і більш відкритим.

2017-02-20 15.58.53

Одним з перших кроків коаліції після прийняття спільної хартії стала зустріч з представниками РПР: керівником Секретаріату Артемом Миргородським та регіональним координатором Іваном Омеляном.

Під час зустрічі обговорили трирічний досвід РПР в розбудові спільної коаліційної роботи і як його можна адаптувати принципи роботи платформи до місцевих реалій.

Найбільше громадських лідерів цікавили питання, що стосуються регламентування роботи, функціонування Секретаріату РПР та функціоналу, який виконують співробітники.

Один з лідерів рівненської коаліції Сергій Пінчук, зокрема, зазначив:

“Найціннішим для розбудови нашої коаліції, на мою думку, є відверта розповідь про шлях, який пройшов РПР в процесі свого становлення – тепер ми краще розуміємо усі виклики, які стоять перед нами. Ми розуміємо, що вибудувана модель взаємовідносин в середині коаліції, структура врядування (Збори-Рада-Секретаріат-групи) та принципи і правила взаємодії між ними є запорукою сталості функціонування та розвитку РПР, а модель практичної діяльності через профільні експертні групи – запорука ефективної роботи для формування та впровадження системних галузевих реформ в країні. Ми будемо намагатися адаптувати структуру РПР для формування місцевої коаліції і, сподіваюся, зможемо уникнути багатьох негараздів на шляху формування сталого громадського об’єднання, користуючись досвідом РПР.”

Також представники РПР розповіли про специфіку роботи працівників відділів адвокації,  комунікації та міжнародних відносин. Особливо нових партнерів зацікавили правила роботи в експертних групах, оскільки в РРР їх вже створено 6:

Крім того, РПРівці взяли участь у спільній нараді Ради Реформ Рівного, де РРР обговорили плани інституційного розвитку місцевої коаліції. Члени координаційної ради дізнались про те, як такий процес відбувається в Реанімаційному Пакеті Реформ: хто відповідальний за цю роботу, як вона планується та хто її реалізовує.

2017-02-21 11.39.06

“Ми переконані, що саме робота в обєднаній платформі громадських оргнаізацій дозволить значно покращити якість роботи громадськості на місцях та посилити вплив на владу та думку громадян. У РПР є намір передати свій досвід вироблення ефективної структури врядування без чого функціонування коаліції є неможливим. Після першої поїздки та щирої розмови в деталях, ми домовилися не припиняти спілкування та погодилися надавати поточне консультування та підтримку членам коаліції Ради Реформ Рівного”, – висловив позицію Артем Миргородський, керівник Секретаріату РПР.

 

ВГОРУ