Реанімаційний Пакет Реформ > Новини > Перевибори до Парламенту потребують Нових Правил

Перевибори до Парламенту потребують Нових Правил

Розпад Парламентської коаліції, про який було оголошено 24 липня, запускає механізм, який веде до позачергових перевиборів Верховної Ради. Дочасні парламентські вибори мають величезну підтримку в суспільстві, адже близько 70% громадян України підтримують їхнє проведення, а більше 80% готові взяти в них участь. Разом з тим, Перевибори, які за таких умов пройдуть за старим виборчим законодавством не зможуть дати якісного оновлення Верховної Ради. Представники Реанімаційного Пакету Реформ закликають всіх небайдужих громадян прийти під стіни Парламенту 31 липня і вимагати ухвалення нового виборчого законодавства.

RPR_Press_Kononchuk

30 липня в Українському кризовому медіа-центрі відбувся прес-брифінг представників ініціативи Реанімаційний Пакет Реформ (Ганна Гопко,­ Реанімаційний Пакет Реформ; Світлана Заліщук, рух Чесно; Світлана Конончук, Український незалежний центр політичних досліджень). Експерти презентували вимоги громадськості щодо змін виборчого законодавства, які зможуть дати нову якість українського парламентаризму та закладуть основи до функціонування оновленої Верховної Ради:

– пропорційна система з відкритими регіональними списками;

– зниження прохідного бар’єру до 3%;

– прозоре фінансування виборчих кампаній;

– невідворотність покарання за злочини проти виборчих прав.

«Нам потрібно зруйнувати політичні монополії. Саме вибори за відкритими списками стануть інструментом формування нової політичної еліти, яка буде працювати на розбудову України» ­– зазначає Світлана Заліщук, Рух «Чесно».

«Нажаль, ми підходимо до виборів народних депутатів із законом, який було ухвалено на задоволення потреб Януковича і це неприйнятно. Діючий виборчий закон дозволив Януковичу зцементувати свою більшість у Верховній Раді. Для того, щоб змінити цю ситуацію виборці в кожному регіоні повинні обирати і партію і кандидатів з її списку – саме таким чином виборці будуть впливати на процес формування списків, а не олігархічні домовленості.» – переконана Світлана Конончук, Український незалежний центр політичних досліджень.

Експерти наголошують, що на розгляді у ВР вже є мінімум один законопроект, який корелює з вимогами громадськості – #4906-1. Представники РПР закликають народних обранців не лише публічно декларувати підримку виборів за відкритими списками, як це роблять депутати колишньої парламентської коаліції під час телеефірів, але також і на ділі продемонструвати політичну волю і прийняти Нові виборчі Правила.

«Від цього парламенту за 5 місяців роботи після втечі Януковича ми добилися ухвалення лише 11 реформаторських законів – це неприпустимо мало. Тому ми вимагаємо перевиборів за новими правилами. Саме нові правила дозволять новим політичним силам, які проросли крізь асфальт Майдану, пройти до Верховної Ради і почати реформувати країну.» – зазначає Ганна Гопко, Реанімаційний Пакет Реформ.

ВГОРУ